Przewodnik National Geographic po Madrycie

Sezon urlopowy już się kończy, dlatego jeśli decyzja o wyjeździe jeszcze przed Wami, mam dla Was propozycję. Przewodnik National Geographic po Madrycie pozwoli Wam odkryć perełki miasta lub odkryć stolicę Hiszpanii na nowo. Przekonajcie się sami – przed Wami recenzja przewodnika po mieście!

Gotowi do drogi!

Jeśli podobnie jak ja lubicie samodzielnie planować wyjazdy urlopowe, z pewnością sięgacie do różnych źródeł wiedzy, zanim wybierzecie się w podróż. Osobiście lubię sprawdzać różne zagadnienia na blogach podróżniczych. Niemniej oznacza to zazwyczaj brak skondensowanej wiedzy w jednym miejscu. Dlatego kierując się w popularne destynacje, lubię mieć ze sobą przewodnik. Tak też było ostatnio podczas mojego urlopu w Madrycie.

Przewodnik National Geographic po Madrycie znajdziecie na TaniaKsiazka.pl

Fot. A.Alimowska

Ku stolicy Hiszpanii powiodło mnie wydarzenie muzyczne, które odbywało się na stadionie narodowym. Dlatego też koncentrując się głównie na festiwalu, potrzebowałam dodatkowego wsparcia w zainspirowaniu się, co ciekawego mogę przy okazji zwiedzić w sercu kraju.

W związku z tym, że Madryt stanowił dla mnie wyzwanie (nie był na priorytetowej liście hiszpańskich miast, które chciałabym odwiedzić) z pomocą przyszedł  Przewodnik National Geographic po Madrycie! Tak, jak w samodzielnym planowaniu wyjazdów mam już trochę doświadczenia, tak w przypadku Madrytu stanęłam przed paroma większymi wyzwaniami.

Jednym z nich było wyrobienie karty miejskiej, bez której nie można nabywać jednorazowych przejazdów, innym bariera językowa, dlatego polecam odświeżyć sobie język lub po prostu poznać kilka najprzydatniejszych zwrotów. Znajdziecie je m.in. w środku przewodnika. 🙂

Przewodnik National Geographic po Madrycie znajdziesz na TaniaKsiazka.pl

Przewodnik National Geographic po Madrycie

Tytuł ten pomógł mi nie tylko znaleźć wspaniałe centra sztuki, ale także poprowadził ścieżką najpyszniejszych churros przez piękne parki, aż po kina, w których dzięki angielskim napisom udało mi się obejrzeć hiszpańską premierę filmu Barbie. Jeśli film jest już za Wami i widzieliście nawiązania do Duolingo, podpowiadam, że obejrzenie go w hiszpańskojęzycznym kraju był wspaniałym doświadczeniem.

Znalazłam w nim zarówno historyczne tło powstania miasta, mnóstwo ciekawostek i praktycznych rad, dzięki którym mój pobyt w Madrycie był możliwie najprzyjemniejszy. Poradniki National Geographic cenię zarówno za przepiękną oprawę graficzną, jak i kompaktowy ich wymiar. Każdy z nich pełen jest mnóstwa informacji i pozwala wydobyć z danego miejsca pełną esencję.

Przewodnik znajdziecie na TaniaKsiazka.pl

Fot. A.Alimowska

Serdecznie polecam Wam zabranie ze sobą tego przewodnika, ponieważ bez względu na to, co jest dla Was najważniejsze podczas zwiedzania, tutaj znajdziecie pełen pakiet porad.

Oczywiście jeśli nie jesteście tak jak ja muzeofilami, dzięki wskazówkom przewodnika, możecie zupełnie inaczej spędzić swój czas w Madrycie. Znajdziecie tutaj m.in. porady gdzie warto wybrać się na zakupy, czego skosztować, jakie nabyć pamiątki, ale też jaki hotel wynająć.

Jeśli planujecie spędzić w stolicy trochę czasu, być może zdecydujecie się na ruszenie poza jego granice. W przewodniku znajdziecie także porady dotyczące tego, co w okolicy warto zobaczyć. Będziecie więc mogli wybrać się do Toledo lub zdecydować się na wyprawę samochodową przez Sierra de Guadarrama.

Przewodnik dla kogo?

Osobiście przewodnik zdecydowanie ułatwił moje planowanie podróży. Dlatego też jeśli poszukujecie wartościowego tytułu, z ręką na sercu Wam go polecam! Nawet jeśli wybieracie się na wyjazd organizowany, zawsze warto wcześniej wiedzieć, dokąd się wybieramy i jakie panują w danym miejscu obyczaje.

Tytuł ten polecam więc nie tylko globtrotterom, ale również tym osobom, które jadąc pod czyimiś skrzydłami, mają w planach choć odrobinę zwiedzania na własną rękę. Lub tak jak ja są łasi wiedzy. 🙂 Trzymam więc mocno kciuki za Wasze podróże i życzę wielu zachwytów podczas zwiedzania!

Madryt. Przewodnik National Geographic znajdziesz tutaj.

Sprawdź również:

Przewodnik National Geographic po Maroko

Ania ocenia:
 • 10/10
  Jak mocno książka mnie wciągnęła? - 10/10
 • 10/10
  Jak oceniam wizualny aspekt wydania? - 10/10
 • 10/10
  Czy warto przeczytać tę książkę ponownie? - 10/10
 • 10/10
  Czy poleciłabym ją znajomym? - 10/10
10/10

Fragment recenzji

Serdecznie polecam Wam zabranie ze sobą tego przewodnika, ponieważ bez względu na to, co jest dla Was najważniejsze podczas zwiedzania, tutaj znajdziecie pełen pakiet porad. Oczywiście jeśli nie jesteście tak jak ja muzeofilami, dzięki wskazówkom przewodnika, możecie zupełnie inaczej spędzić swój czas w Madrycie. Znajdziecie tutaj m.in. porady gdzie warto wybrać się na zakupy, czego skosztować, jakie nabyć pamiątki, ale też jaki hotel wynająć.

Jeśli planujecie spędzić w stolicy trochę czasu, być może zdecydujecie się na ruszenie poza jego granice. W przewodniku znajdziecie także porady dotyczące tego, co w okolicy warto zobaczyć. Będziecie więc mogli wybrać się do Toledo lub zdecydować się na wyprawę samochodową przez Sierra de Guadarrama.