Przodek to gorąca jeszcze nowość, która zachwyci wszystkich fanów literatury fantasy. Wspomnianą serię rozpoczyna książka pt. Czerwona siostra, a jej autorem jest Mark Lawrence. Autor bardzo szybko zdobył serca Czytelników na całym świecie, a jego powieść odniosła ogromny sukces. Nic dziwnego, bo stworzony przez niego świat zaskakuje i intryguje. Nietuzinkowa fabuła sprawia, że trudno jest oderwać się od tej historii. I kiedy już zacznie się czytać, opowieść do reszty pochłania odbiorcę. Jeśli zatem jesteście miłośnikami gatunku i nie mieliście okazji zapoznać się z twórczością tego autora, koniecznie nadróbcie zaległości!

Przodek – nowa seria, która zachwyci nawet najbardziej wymagających

Klasztor Słodkiej Łaski szczyci się niepozorną nazwą. Niech jednak ten niewinnie brzmiący przydomek Was nie zmyli. W tym miejscu dziewczęta uczą się odbierania życia. Tylko u wybranych daje o sobie znać stara krew, która jest źródłem rzadkich talentów, spotykanych od czasów, gdy statki plemion przybyły na Abeth. W klasztorze szlifują swoje talenty nowicjuszki. W efekcie stają się śmiertelnie niebezpiecznymi i doświadczonymi wojowniczkami. Proces jest żmudny i długi, bo potrzeba aż 10 lat, by nauczyć Czerwoną Siostrę drogi miecza i pięści.

Pewnego dnia do mistrzyń cienia i walki trafia zakrwawiona, ośmioletnia Nona Grey. Wtedy jeszcze doświadczone wojowniczki nie miały pojęcia, kto wpadł w ich ręce. Grey została fałszywie oskarżona o morderstwo, kiedy tak naprawdę była winna znacznie gorszych rzeczy.

Ukradzioną spod szubienicy dziewczynę ścigają potężni wrogowie. Robią to nie bez powodu. I chociaż klasztor obecnie jest dla niej miejscem bezpiecznym, który izoluje ją od wrogów, nie będzie tak przecież wiecznie. Skrywana przeszłość w końcu dopadnie ją i tutaj. Nora musi zawrzeć pokój z własnymi demonami, by stać się niepowstrzymaną skrytobójczynią. Nie ma wyjścia, jeśli chce przeżyć. A wszystko to dokonuje się w obliczu umierającego słońca i słabnącego cesarstwa.

Pierwszy tom z cyklu Przodek pt. Czerwona siostra znajdziecie tutaj.  Gorąco polecamy tę powieść wszystkim, którzy cenią sobie zaskakujące historie osadzone w fantastycznym świecie.