Zielone pastwiska - kup na TaniaKsiazka.pl

Zielone pastwiska to trzeci tom Sagi Wiejskiej, w której autorka, Kasia Bulicz-Kasprzak, po raz kolejny zabiera czytelników do niewielkiej wsi Tynczyn. Warto wspomnieć tutaj, że historia zaprezentowana w sadze oparta jest na prawdziwych wydarzeniach. Opowieść z pewnością zaintryguje wszystkich miłośników sielskich klimatów oraz obyczajowych książek, z wielką historią w tle.

Zielone pastwiska - kup na TaniaKsiazka.pl

Zielone pastwiska – mała wieś, wielkie wydarzenia

Być może niektórym ciężko jest to sobie wyobrazić, ale w Polsce bywały wsie, w których wojna była jakby mglistym i nieoczywistym wydarzeniem. Owszem, do mieszkańców docierały jej echa, ale ich codzienność niewiele się zmieniała. Ja sama słyszałam opowieści, że we wsiach w głębi naszego kraju zawirowania wojenne były niczym podmuch wiatru. Ot wojsko przeszło i poszło, a czasem nawet nikt do danej miejscowości nie zajrzał, bo wojenny front był hen daleko.

Jednak, czy mimo to los mieszkańców nawet najmniejszej wsi w Polsce pozostawał niezmienny? Nawet jeśli była to miejscowość omijana przez wojenne fronty? Autorka książki doskonale pokazuje, że wielka historia nie pozostała bez wpływu nawet na najbardziej oddaloną od wojny wieś i jej mieszkańców.

Ponieważ ktoś wyszedł z domu walczyć w słusznej sprawie i nigdy już nie wrócił. Ktoś zamieszany był w konspirację, a ktoś inny nie dowierzał w wieści z „wielkiego” świata. Poza tym młodsze pokolenie miało własne przekonania i robiło wszystko, by nie popełnić błędu starszych.

A do tego wszystkiego prosta codzienność i proza życia, która przecież również absorbowała mieszkańców wsi. Nikt za nich nie obrobił pola i nie wypasł bydła. Wykopki, sianokosy, gromadzenie zapasów na zimę – naturalnego rytmu wsi nie była w stanie zaburzyć nawet wojna. Z całą pewnością nie pozostawała jednak ona obojętna wobec mieszkańców Tynczyna.

Zielone pastwiska - sprawdź na TaniaKsiazka.pl

Podsumowanie recenzji książki Zielone pastwiska

Z uwagą śledzicie losy bohaterów Sagi wiejskiej? W takim razie ten tom z pewnością jest pozycją, po którą powinniście sięgnąć. Autorka po raz kolejny już zabiera czytelników w malowniczą podróż po polskiej wsi i kreśli jej obraz, ze wszystkimi wadami i zaletami.

Książkę Zielone pastwiska znajdziecie tutaj.

Zobacz także:

Ocena Pauliny
 • 7/10
  Jak mocno książka mnie wciągnęła? - 7/10
 • 7/10
  Jak oceniam styl pisania, język i warsztat autora? - 7/10
 • 7/10
  Czy warto przeczytać tę książkę ponownie? - 7/10
 • 7/10
  Czy bohaterowie wzbudzili sympatię? - 7/10
7/10

Fragment recenzji

Autorka książki doskonale pokazuje, że wielka historia nie pozostała bez wpływu nawet na najbardziej oddaloną od wojny wieś i jej mieszkańców.