Dzięki literaturze reportażu i faktu udajemy się w miejsca, do których trudno byłoby nam dotrzeć, poznajemy ludzi, których trudno byłoby nam spotkać i dowiadujemy się, dlaczego podjęli takie, a nie inne decyzje. Poznajemy ich myśli, ich najbliższych, i życie, które czasami tak bardzo chcieli ukryć. Promocja na literaturę faktu i reportażu w TaniaKsiazka.pl to doskonała okazja, aby poznać nowości z tej książkowej półki, w tym fenomenalną biografię Anny Przybylskiej oraz historię dziewczyny, która zakochała się w roślinach. Zapinajcie pasy, czas na niezwykle intensywną podróż do ludzi, miejsc i zdarzeń. Promocja potrwa do 24 października i możecie liczyć na obniżkę nawet o 35%!

Reportaż i literatura faktu taniej: Lab girl  Hope Jahren

Zacznijmy od jednej z najbardziej niesamowitych książek, które zadebiutują wkrótce na polskim rynku i światowego bestsellera, czyli Lab girl. Autorką książki jest Hope Jahren, obecnie wybitny naukowiec i podróżniczka. Z jej książki dowiemy się, jak długą i trudną drogę musiała przebyć do miejsca, w którym jest teraz. Obserwując jej zmagania, zobaczymy przede wszystkim ogromną pasję i miłość do roślin, która “pchała” bohaterkę do przodu i nie pozwala wątpić w marzenia i przekonania. Ta książka to także niezwykły obraz człowieka jako istotny pełnej sprzeczności, człowieka i jego stosunku do przyrody, w końcu wielu prawd na temat roślin i nas – ludzi.

Reportaż i literatura faktu taniej: Ania. Biografia Anny Przybylskiej Grzegorz Kubicki Maciej Drzewicki

Na tę biografię czekało bardzo wiele osób, których fascynowała ta piękna aktorka, Anna Przybylska. Jej przedwczesna śmierć była ogromnym zaskoczeniem. Ta wciąż młoda aktorka zostawiła po sobie kochającą rodzinę, w tym dzieci oraz wiele osób, które kochały ją nie za to, jaka była na ekranie, ale za to, jaka była w życiu. Poznajcie Anię taką, jaka była naprawdę, jej marzenia, pasje, miłość, którą chciała obdarować cały świat i wszystko, to co sprawiło, że nigdy o niej nie zapomnimy.

 

Reportaż i literatura faktu taniej: Nieznane więzi natury Peter Wohlleben

Nieznane więzi natury, Petera Wohllebena to kolejna książka autora światowego bestsellera: Sekretnego życia drzew. Ten niesamowity leśnik pokazał nam ludziom, że przyroda jest bardziej złożona wewnętrznie, niż kiedykolwiek moglibyśmy przypuszczać. Rośliny czują, troszczą się o swoich bliskich i zawiązują niezwykle więzi. Właśnie to o tych więziach opowiada kolejna książka autora. Tym razem pokazuje, jak ważne zależności funkcjonują w każdym przyrodniczym ekosystemie i że absolutnie każdy jego element jest niezwykle istotny.

 

Sprawdźcie najnowsze reportaże, gorące zapowiedzi gatunku i te książki, które już zyskały ogromne uznanie. Całą kolekcję wspaniałych tytułów z literatury faktu i reportażu znajdziecie tutaj.

Reportaż