Rodzina O. Sezon I. 1968/69 autorstwa Ewy Madeyskiej trafiła w tym miesiącu na sklepowe półki. Jest to pierwszy tom znakomicie zapowiadającej się serii. Ewa Madeyska nie jest anonimową pisarką na polskim rynku książki. Warto nadmienić, iż jej powieść Kationela była w 2007 roku nominowana do Literackiej Nagrody Nike.

Dlaczego piszemy akurat o tej pozycji i dlaczego warto po nią sięgnąć? Otóż polska pisarka wpadła na dość nietypowy i innowacyjny pomysł napisania serialu literackiego. Prawda, że to dość nietuzinkowy pomysł na książkę? Do tej pory, aby przenieść się w wir wydarzeń serialowych, potrzebny był, jak zapewne się domyślacie, telewizor. Relikt przeszłości, który od tej chwili stanie się zupełnie zbędny książkoholikom.

Rodzina O.

Rodzina O. i nietypowy pomysł Ewy Madeyskiej

Co zatem czeka czytelnika, który zdecyduje się przysiąść do ponad 500-stronicowego serialu?  Rodzina O. Sezon I. 1968/69, pierwszy polski serial literacki, opowiada o losach rodziny Opolskich. Akcja pierwszego sezonu serialu rozgrywa się w latach 1968 -1969, przeplatanych wspomnieniami z lat 40. Wśród jego bohaterów znajdziemy wiele barwnych postaci, a na szczycie rodzinnej hierarchii znajduje się jednooka seniorka Helena. Następnie poznamy jej syna Tadeusza, cenionego psychiatrę oraz jego żonę Barbarę. Idąc w dół drabiny rodzinnej, napotkamy także ich dwóch synów – Pawła i Andrzeja. Ten pierwszy i zarazem starszy, powraca po studiach do rodzinnego domu, z kolei młodszy, Andrzej, to typowy awanturnik. To jednak nie wszyscy bohaterowie serialu, pozostałych musicie poznać sami.

Rodzina O. Sezon I. 1968/69 zawiera wszystko to, co powinien posiadać najlepszy serial. Nieobca jest tu zdrada czy temat nieślubnego dziecka. Pojawiają się także wątki kryminalistyczne, gdzie do rozwikłania będzie tajemnica zagadkowej śmierci. Ewa Madeyska zadbała, aby historia rodziny O. pokazała czytelnikom, do czego mogą doprowadzić ukryte pragnienia oraz większe i mniejsze kłamstewka. Mieszanka różnorodnych charakterów, okraszonych dozą tajemniczości gwarantuje, że przy tej książce nie będziecie się nudzić.

Powieść Rodzina O. znajdziecie tutaj.