Rok potopu Margaret Atwood, nowe wydanie już w księgarniach! Antyutopijna trylogia kanadyjskiej pisarki doczekała się wznowienia. Już na początku bieżącego roku do sprzedaży trafił pierwszy tom serii, Oryks i Derkacz. Natomiast ostatnia, trzecia część nosząca tytuł MaddAddam, planowana jest na maj 2017 roku.

Rok potopu – kilka słów

Autorka przenosi czytelników cyklu do postapokaliptycznej rzeczywistości, w której obok siebie egzystują dwa całkowicie odmienne ugrupowania. Mieszkańcy Plebsopoli są ludem, który za wszelką cenę stara się podporządkować sobie naturę. Nie zważając na skutki swojej działalności, konsekwentnie niszczą otaczający ich świat. Z kolei Boży Ogrodnicy żyją według całkowicie odmiennych zasad i starają się być w ciągłej harmonii z naturą. Nadchodzą ciężkie czasy, a zagłada ludzkości jest tylko kwestią czasu.

Rok potopu przedstawia właśnie moment, w którym dochodzi do zapowiadanej katastrofy biologicznej. Ludzkość została niemal całkowicie zgładzona i tylko nielicznym jednostkom udało się przetrwać. Wśród wybrańców znalazły się Ren oraz Toby. Pierwsza z dziewczyn to uwięziona w klubie ze striptizem tancerka. Natomiast Toby należy do Bożych Ogrodników i w czasie katastrofy znajdowała się w ekskluzywnym spa. Podczas prób wydostania się z uwięzi, na bohaterki czeka mnóstwo niespodzianek.

Margeret Atwood w jednym z wywiadów podkreśliła, że Rok potopu nie jest ani sequelem, ani prequelem w stosunku do powieści Oryks i Derkacz. A przedstawione w nim wydarzenia są ukazane po prostu z perspektywy innych bohaterów.

Rok potopu to mroczna i budząca grozę dystopijna historia, do jakich zdążyła nas przyzwyczaić Margaret Atwood. Czytelnicy znający pióro kanadyjskiej pisarki z pewnością się nie rozczarują tą pozycją. Pouczająca i zdecydowanie dająca wiele do myślenia lektura, po której spojrzycie inaczej na otaczający was świat.

Książkę znajdziecie tutaj. Polecamy!