Oglądaliście serial Behawiorysta na podstawie książki Remigiusza Mroza? Zastanawialiście się, czy będzie 2. sezon? Czy Robert Więckiewicz ponownie wcieli się w Gerarda Edlinga, byłego prokuratora i jednocześnie specjalistę od komunikacji niewerbalnej?

Serial Behawiorysta - będzie 2. sezon

Serial Behawiorysta: Mróz potwierdza, będzie 2. sezon

Podczas show Kuby Wojewódzkiego, Remigiusz Mróz zapytany o ekranizacje swoich książek, powiedział, że producenci zdecydowali się kontynuować historię z serialu Behawiorysta. Zatem możemy spodziewać się drugiego sezonu.

Scenariusz pierwszego sezonu serialu był adaptacją pierwszej książki Mroza o Edlingu, Behawiorysty. To od niej produkcja wzięła swój tytuł.

O czym jest serial Behawiorysta na podstawie książki Remigiusza Mroza?

Głównym bohaterem jest dyscyplinarnie zwolniony ze służby, ekscentryczny prokurator. Kiedy zamachowiec terroryzuje przedszkole i grozi, że zabije nauczycieli i dzieci, zdesperowana policja prosi Edlinga o pomoc. W końcu ten jest także specjalistą od kinezyki. Były prokurator rozpoczyna wyścig z czasem.

Ciekawe, czy scenariusze do nowych odcinków będą adaptacjami historii, jaką fani Mroza znają z drugiej części cyklu – Iluzjonisty? Jeżeli tak, to Gerard Edling będzie musiał wrócić do sprawy mordercy, którą zamkną przed trzydziestoma laty. Wtedy udało się znaleźć i osądzić sprawcę. Teraz znaleziono zwłoki, a znak pozostawiony na nich przez mordercę bardzo przypomina ten, jaki pojawiał się na ciałach ofiar w latach 80. Czy to możliwe, że Endling popełnił błąd i zatrzymano niewinnego człowieka?

Jeżeli jeszcze nie znacie tego serialu, to pierwszy sezon można obejrzeć na Playerze. Kiedy pojawią się nowe odcinki? Tego na razie nie wiadomo. Ale wiadomo, co możecie zrobić, żeby dowiedzieć się więcej o śledztwach prowadzonych przez Gerarda Edlinga. Wystarczy sięgnąć po książki 😉

Książki Remigiusza Mroza z tej serii, w tym Behawiorystę w serialowej oprawie, znajdziecie tutaj: Gerard Edling książki.