Serial inspirowany Starością Askolotla!
Serial inspirowany Starością Askolotla to nie lada gratka dla wszystkich miłośników twórczości Jacka Dukaja. Poza tym powody do zadowolenia mają również wszyscy wielbiciele produkcji osadzonych w klimacie science fiction. Ponieważ Netflix ogłosił właśnie, że zamierza stworzyć serial inspirowany właśnie wspomnianą powieścią Dukaja. Tym samym streamingowy gigant nie zwalnia tempa. Jesteście ciekawi, czego możecie spodziewać się po zapowiedzianym projekcie? Zatem koniecznie czytajcie dalej, by poznać więcej szczegółów! Poza tym, jeśli ktoś z was do tej pory nie miał okazji zapoznać się z książką pt. Starość Askolotla to doskonały moment, by nadrobić zaległości.
Serial inspirowany Starością Askolotla – kilka słów o książce
Książka, o której dziś mowa, została wydana w 2015 roku przez Allegro. Co ciekawe, czytelnicy zaczynali z nią przygodę w wersji E-booka, który powstał w zasadzie, jako eksperyment. Historia jednak tak dobrze się przyjęła, że powstało jej książkowe wydanie. O czym opowiada?
Kiedy tajemnicze promieniowanie sterylizuje Ziemię z wszelkiego życia, nielicznym ludziom udaje się przekopiować swoje scyfryzowane umysły w maszyny. Czy ocalili także swoje dusze? Aksolotl to forma larwalna zwierzęcia, które nigdy nie osiąga dorosłości. Czy ludzkość jest w stanie dojrzeć samodzielnie? Świat po końcu świata należy do kolejnych generacji mechów i seksbotów. W nich praktykują człowieczeństwo pogrążeni w nostalgii za utraconą biologią ocaleńcy. Tym samym tworzą cywilizację po cywilizacji, życie po życiu i ludzkość po ludzkości. Poza tym dzielą się na gildie, formują alianse, prowadzą wojny, mają swoje polityki, ideologie i szalone religie metalu. I muszą podjąć wyzwania, przed jakimi nikt wcześniej nie stawał.
Czy zagłada życia na Ziemi była przypadkowym kataklizmem, czy też kryje się za nią rozumny zamiar? Czy jest możliwy powrót do człowieczeństwa larwalnego: miękkiej biologiczności ułomnych śmiertelników?
Serial inspirowany Starością Askolotla – kilka słów o produkcji
Serial nosić będzie tytuł Kierunek: Noc i ma skupić się na problemie ludzkich zachowań w obliczu globalnej katastrofy. W skład projektu wchodzi 6 odcinków. Twórcą serialu został Jason George, natomiast za reżyserię odpowiadają Inti Calfat i Dirk Verheye. Poza tym do grona producentów wykonawczych dołączyli Jacek Dukaj i Tomek Bagiński.
Natomiast informacja prasowa tak oto opisuje projekt:
Serial rozpoczyna katastrofalne w skutkach zjawisko słoneczne, które sprawia, że gwiazda zaczyna niszczyć wszystko na swojej drodze. Akcja toczy się wokół pasażerów i członków załogi nocnego lotu z Brukseli, którzy postanawiają obrać kurs na zachód, aby szukać schronienia w mroku. Na pokładzie samolotu o przeżycie walczą bogaci i biedni, młodzi i starzy, cywile i wojskowi pochodzący z różnych środowisk i mówiący różnymi językami. Wszystkich ich łączy jedna rzecz: wola przetrwania końca świata.
Jak zdradził Netflix, do produkcji mają zostać zaangażowani aktorzy z Belgii, Francji, Niemiec, Włoch, Polski, Rosji oraz Turcji. Premiera serialu zapowiadana jest na 2020 roku, jednak nie znamy jeszcze dokładnej daty. Poniżej prezentujemy wam oficjalny teaser produkcji. Dajcie nam znać, czy będziecie oglądać!
Tymczasem tutaj znajdziecie książkę Jacka Dukaja pt. Starość Askolotla.