Prequel Wiedźmina na Netflix

Prequel Wiedźmina to wspaniała wiadomość przede wszystkim dla każdego miłośnika produkcji, dostępnej na platformie Netflix. Serial oparty na prozie polskiego twórcy, Andrzeja Sapkowskiego, cieszy się ogromnym zainteresowaniem widzów na całym świecie. Fani z niecierpliwością wyczekują drugiego sezonu, nad którym prace chwilowo zostały wstrzymane z powodu pandemi koronawirusa. Tymczasem do sieci trafiły właśnie informacje o tym, że streamingowy gigant zajmie się produkcją kolejnego serialu, związanego ze światem Geralta. Jesteście ciekawi? Koniecznie czytajcie dalej, by dowiedzieć się więcej!

 Prequel Wiedźmina na Netflix

Kadr z zapowiedzi serialu Wiedźmin, źródło youtube.com

Prequel Wiedźmina na Netflix – co wiemy o projekcie?

Najnowsza produkcja będzie nosić tytuł The Witcher: Blood Origin i przedstawiana jest jako prequel głównego serialu. Widzowie mogą spodziewać się w nim historii pierwszego Wiedźmina, a akcja serialu ma rozgrywać się 1200 lat przed serialem z Henrym Caviilem. Dowiemy się nie tylko, skąd wziął się pierwszy pogromca potworów. Odbiorcy będą mieli okazję przyjrzeć się, jak powstał Kontynent. Poza tym dowiemy się również, jak doszło do połączenia świata elfów i potworów.

 W skład projektu wchodzi aż sześć odcinków, natomiast producentami wykonawczymi zostali Lauren Schmidt Hissrich i Declan de Barra. Zaangażowani w projekt zostali także Jason Brown, Sean Daniel z firmy Hivemind, a także Tomasz Bagiński i Jarek Sawko z Platige Image. Co więcej, Andrzej Sapkowski został konsultantem kreatywnym serialu.

Lauren Schmidt Hissrich, która jest jednocześnie showrunnerką produkcji, tak oto mówi o najnowszym projekcie:

Jestem podekscytowana na myśl o współpracy z Declanem i ekipą Netflix nad serialem The Witcher: Blood Origin. To niesamowite wyzwanie móc zgłębić świat Wiedźmina, który stworzył Andrzej Sapkowski. Nie możemy się doczekać, by przedstawić widzom nowych bohaterów i całkowicie oryginalną opowieść, która wzbogaci to niezwykle magiczne uniwersum.

Niestety na razie nie wiemy, kiedy prequel Wiedźmina pojawi się na platformie na Netflix. Jeśli tylko poznamy nowe informacje, od razu damy Wam o tym znać. Tymczasem wszystkich, którzy do tej pory nie mieli okazji zapoznać się z serią o Wiedźminie, odsyłamy tutaj.