ReportażeZapowiedzi i nowości

Reportaż Netflix. To się nigdy nie uda – powstanie giganta

Reportaż Netflix. To się nigdy nie uda - kup na TaniaKsiazka.pl

Reportaż Netflix. To się nigdy nie uda to doskonała propozycja dla wszystkich miłośników reportaży i literatury faktu. Przede wszystkim jednak powody do zadowolenia mają wielbiciele tego streamingowego giganta. Jak to się stało, że osiągnęli taki sukces? Co sprawiło, że mają jedną z najlepszych ofert filmowych i serialowych, która stale się rozrasta? To i wiele więcej zdradza autor książki, Marc Randolph, współzałożyciel i pierwszy CEO firmy. Jego reportaż na polskim rynku będzie dostępny od 4 czerwca 2020 roku. Jesteście ciekawi, czego możecie się po nim spodziewać? Koniecznie czytajcie dalej, by dowiedzieć się więcej!

Reportaż Netflix. To się nigdy nie uda - kup na TaniaKsiazka.pl

Reportaż Netflix. To się nigdy nie uda – kilka słów o książce

Pewnego dnia Marc Randolph wpadł na pewien pomysł: wykorzystać internet do wypożyczania filmów DVD. Razem z Reedem Hastingsem, głównym inwestorem, założył firmę, a sam objął fotel dyrektora generalnego. Było to jeszcze w czasach, kiedy działały stacjonarne wypożyczalnie filmów. Za przetrzymywanie kaset naliczano kary, a ten, kto nie przewinął taśmy po obejrzeniu, zasługiwał na miejsce w piekle. W 1997 roku nikt jeszcze nie słyszał o streamingu wideo. A rozpowszechnienie technologii DVD wydawało się zwykłą mrzonką.

Teraz Netflix może pochwalić się zawrotną liczbą stu siedemdziesięciu milionów subskrybentów. Jego sukces wydaje się czymś oczywistym. Tymczasem na samym początku niewielu wierzyło w to, że ten pomysł w ogóle ma szansę przetrwać. Marc Randolph swego czasu musiał przekonać własną matkę do zainwestowania w jego biznes. Ponadto prowadził interesy z motelowej salki konferencyjnej i walczył z padającymi serwerami w dniu uruchomienia serwisu. W prezentowane dziś książce udowadnia, że zdeterminowany człowiek, wytrwały i ufający swojej intuicji może osiągnąć sukces i zmienić przy tym świat. Nawet jeśli nikt w to nie wierzy.

Przypominamy, że reportaż Netflix. To się nigdy nie uda będzie dostępny w sprzedaży na polskim rynku od 4 czerwca bieżącego roku. Prezentowaną dziś książkę znajdziecie tutaj. Jeszcze raz gorąco polecamy ją każdemu miłośnikowi literatury faktu. Sprawdźcie, jak narodził się gigant i odbierzcie jedną z najmądrzejszych lekcji przedsiębiorczości!