NOS4A2 - nowy sezon już 2 lipca

Nowy sezon serialu NOS4A2 opartego na powieści Joego Hilla (syna Stephena Kinga) będzie mieć premierę 2 lipca. To produkcja utrzymana w konwencji horroru nadprzyrodzonego. Co prawda, fani na nowe odcinki będą musieli jeszcze trochę poczekać, ale AMC, żeby nieco to oczekiwanie osłodzić, opublikowało oficjalną grafikę 2. sezonu oraz kilka fotosów. Jesteście ciekawi?

NOS4A2 - nowy sezon już 2 lipca,

materiały prasowe

NOS4A2 – nowy sezon już 2 lipca

Akacja nowego sezonu serialu będzie miała miejsce osiem lat po wydarzeniach, jakie widzowie mogli poznać w pierwszej odsłonie produkcji.

Victoria McQueen (w tej roli Ashleigh Cummings) w dalszym ciągu chce zniszczyć Charliego Manxa (nominowany do Emmy Zachary Quinto). Z kolei temu udało się pokonać własną śmiertelność i teraz zrobi wszystko, żeby zemścić się na Vic. Manx wie, jak to zrobić, żeby zabolało najmocniej. Swoją uwagę kieruje na Wayne’a, ośmioletniego syna kobiety. Między bohaterami rozpocznie się wyścig, którego stawką jest dusza chłopca.

Serial to efekt współpracy AMC Studios z Tornante Television. Nowy sezon, podobnie jak poprzedni, będzie emitowany na kanale AMC.

Serial na podstawie horroru Joego Hilla

Joe Hill jest jednym z producentów wykonawczych serialu. Jego powieść NOS4A2 po raz pierwszy została wydana w 2013 roku (polskie wydanie – 2014 rok).

NOS4A2 - sprawdź książkę w TaniaKsiazka.pl >

Jeżeli nie znacie jeszcze tej książki Hilla, a lubicie mroczne klimaty z wątkiem wampiryzmu (NOS4A2 = nosferatu), to ta powieść da Wam pełne mrocznej wyobraźni ujęcie tematu, jakiego jeszcze nie znacie. W historii wykreowanej przez Hilla bohaterowie znają niezwykłe sposoby na szybkie przenoszenie się w przestrzeni. Z kolei tytułowy Nosfetatu jest potworem porywającym dzieci.

Wielu recenzentów doszukuje się w tej powieści kingowskich wpływów. O tym, czy to prawda, najlepiej przekonać się osobiście 😉

Przeniesioną na mały ekran książkę Joego Hilla możecie znaleźć w tym miejscu. Na koniec mam dla Was obiecane zdjęcia. AMC opublikowało je 5 maja. Enjoy!