Zapowiedzi Wydawnictwa Znak

Szukasz wciągających tytułów na wakacje? Sprawdź zapowiedzi wydawnictwa Znak na sierpień i daj porwać się lekturze!

Zapowiedzi wydawnictwa Znak znajdziesz na TaniaKsiazka.pl

Zapowiedzi wydawnictwa Znak – sierpień 2020

Miejsce: Hamburg, Terminal nr 1. Nadchodzi umówiona pora, w której kilkuletni Janis wychodzi z toalety i rozgląda się za tatą.

Chłopczyk nie ma przy sobie nic, co pomogłoby zidentyfikować małego pasażera. Ani dokumentów, ani bagażu. Jedyne co chowa w kieszeni, to zwitek amerykańskich dolarów. Obsługa lotniska próbuje pomóc Janisowi, ale ten nie zamierza odpowiadać na żadne pytania.

Kim jest tajemniczy chłopiec? Albo co jeszcze ciekawsze, kim jest człowiek, który zostawił kilkulatka samego na lotnisku? I co tak właściwie kryje się za tą historią?

Poznajcie długo wyczekiwaną powieść finalisty National Book Award, Salvatore Scibona!

Usłyszcie głos naszej planety, której wołanie tak trudno dostrzegalne dla człowieka Zachodu. My, ludzie współcześni tak często zapominamy, że Ziemia jest naszym domem i że powstała dzięki współpracy człowieka i przyrody.

W swojej książce profesor botaniki i członkini plemienia Potawatomi – Robin Wall Kimmerer – pokazuje, że nie jest za późno! Wciąż możemy poprawić relację z otaczającym nas światem i stać się świadomymi swojego istnienia i koegzystencji z naturą.

Pieśni Ziemi to połączenie wiedzę naukowej z rdzenną mądrością przodków. Autorka przeprowadza nas przez świat pełen odgłosów Ziemi i przypomina o naszym najstarszym nauczycielu – naturze.

Zapowiedzi Wydawnictwa Znak znajdziesz na na TaniaKsiazka.pl

UFO. Wojskowi, piloci i funkcjonariusze państwowi mówią o faktach

Na temat Niezidentyfikowanych Obiektów Latających powstało mnóstwo tytułów. Niemniej jednak narracja wielu z nich opiera się o historie przypadkowych ludzi, których opowieści trudno jest zweryfikować.

Co jednak wydarzy się, kiedy o swoje doświadczenia spytamy pilotów i wojskowych z różnych zakątków świata, dysponujących wiarygodnymi relacjami? UFO. Wojskowi, piloci i fukcjonariusze to zbiór potwierdzonych przez niezależnych świadków faktów.

Książka jest również próbą odpowiedzenia sobie na pytanie, dlaczego historie naocznych świadków są utajniane przez władze cywilne i wojskowe? Czy zagrożenie jest na tyle duże, że amerykańscy wojskowi wolą ukrywać przed światem prawdę o istnieniu UFO?

Dziennikarka Leslie Kean nie boi się trudnych pytań, a jej rozmówcy nie boją się na nie odpowiadać. Poznaj prawdę o spotkaniach z pozaziemskimi cywilizacjami.

Zapowiedzi Wydawnictwa Znak znajdziesz na na TaniaKsiazka.pl

Wojna polsko-bolszewicka. Konflikt, który zmienił bieg historii

W setną rocznicę wybuchu wojny polsko-bolszewickiej zobacz na własne oczy, jak wyglądała batalia Polaków o odzyskanie wolności i poznaj historię jedynej przegranej wojny Armii Czerwonej.

W książce Kacpra Śledzińskiego przeniesiemy się do grudnia 1917 roku, kiedy odzyskanie wolności przez Polaków nikomu nie jest na rękę. Następnie zawędrujemy do listopada 1918 roku i chwili, w której Rzeczpospolita odzyskuje niepodległość, a serca Polaków wypełnia radość. Wszystko wskazuje na to, że teraz będą mogli wieść spokojne życie we wreszcie wolnym kraju.

Niestety nadchodzi sierpień 1920 roku. Wtedy to bolszewicy napierają na Warszawę, a demony z przeszłości powracają ze zdwojoną siłą. Polska stoi nad przepaścią i już wkrótce może utracić niepodległość, którą niedawno wywalczyła. Całą Europę ogarnia strach przed czerwonymi najeźdźcami…

Zapowiedzi Wydawnictwa Znak znajdziesz na na TaniaKsiazka.pl

Dzieci z Pawiaka

Poznaj poruszające wspomnienia ludzi, których dzieciństwo naznaczyła wojna.

Do największego więzienia gestapowskiego na terenach Polski trafiały całe rodziny, w tym także kobiety w ciąży. Karę odbywały tam również dzieci i młodzież, dla których dzieciństwo było jedynie odległym wspomnieniem.

Sylwia Winnik w swojej nowej książce Dzieci z Pawiaka dociera do niepublikowanych dotąd zdjęć i opowieści. Za ich pomocą tworzy narrację umożliwiającą powrót do tamtych wydarzeń.

Mimo niewyobrażalnego okrucieństwa, każda z przedstawionych historii pokazuje, że mimo wszystko warto wierzyć w człowieka i w dobro.

Zapowiedzi Wydawnictwa Znak znajdziesz na na TaniaKsiazka.pl

Mała Norymberga. Historie katów z Gross-Rosen

Trwa lato 1946 roku. W Świdnicy w atmosferze sensacji do miasta przybywa transport więźniów. To byli esesmani i obozowi kaci. Wśród nich znajduje się sześciu wartowników KL Gross-Rosen. Zostali oni zatrzymanych przez aliantów i Sowietów rok wcześniej.

Wraz z ich przyjazdem rozpoczyna się żmudne śledztwo podczas którego polska prokuratura próbuje im udowodnić winę. Tysiące stron dokumentów, setki świadków, godziny rozpraw i miesiące oczekiwań na wyrok. Od homoseksualnych kapo, którzy wykorzystywali nieletnich więźniów, przez kapo żydowskich, okrutniejszych od esesmanów, po sadystów gotowych zatłuc więźnia na śmierć łopatą…

Poznaj sześć szokujących spraw i dziesięć życiorysów pokazujące nieznany koszmar obozu koncentracyjnego Gross-Rosen, nazywanego małą Norymbergą.

Zapowiedzi Wydawnictwa Znak znajdziesz na na TaniaKsiazka.pl

Byłam lekarką w Auschwitz

Kolejnym tytułem, jaki znajduje się wśród zapowiedzi wydawnictwa Znak, jest również książka historyczna opowiadająca o koszmarze wojny.

Tym razem są to wstrząsające wspomnienia Giselli Perl, ginekolog pracującej w Auschwitz z Josefem Mengele. Gdy kobieta w 1944 roku przekraczała bramę obozu Auschwitz-Birkenau, nie spodziewała się, że przyjdzie jej zadawać cierpienie. Została asystentką samego Anioła Śmierci, Josefa Mengele. W ten sposób zadawała śmierć nienarodzonym, by ocalić życie ich matek.

Świadectwo doktor Perl odznacza się wnikliwością obserwacji i niezwykłą szczerością. Oszczędnie w słowach, a przy tym niezwykle obrazowo opisuje, co naprawdę działo się za murami obozu zagłady. 

Zapowiedzi Wydawnictwa Znak znajdziesz na na TaniaKsiazka.pl

Mordercza Adelka

Na koniec przygotowaliśmy co nieco dla Małych Czytelników, którzy poszukują czegoś dla siebie. Zestawienie nowości otwiera Mordercza Adelka!

Książka zawiera dużą dawkę czarnego humoru oraz szczypta czułości. Oto cała Adelka! Dziewczynka opowiada o tym, jak żyć w świecie, w którym nikt nie traktuje dzieci poważnie.

Adelka byłaby zwykłą, uroczą dziewczynką, gdyby nie fakt, że szkoli się do zostania dyktatorem.  Póki co świetnie udaje jej się wprowadzać terror w domu i w szkole. W przeciwieństwie do swoich rówieśniczek nie interesują jej amory. No chyba że dzięki nim zyska kogoś na kształt niewolnika…

Jeśli wydawało wam się, że to dorośli rządzą światem, to byliście w błędzie! Witajcie w świecie Adelki – dziewczynki, której nie da się polubić, ale nie można jej nie pokochać!

Zapowiedzi Wydawnictwa Znak znajdziesz na na TaniaKsiazka.pl

Magiczne Drzewo. Cień smoka

Magiczne drzewo to porywająca polska seria fantasy dla dzieci i młodzieży autorstwa Andrzeja Maleszki. Cień smoka to kolejna już wciągająca historia o tym, jak nieostrożny czar może wywołać morskiego smoka wraz z armią groźnych stworów!

Jak je pokonać? Aby mieć szansę na zwycięstwo, Kuki musi zdobyć figurkę z Magicznego Drzewa.

Artefakt ten można zdobyć wygrywając w konkursie tańca. Niestety problem w tym, że Kuki nie umie tańczyć… Teraz musi więc wymyślić coś, żeby zdobyć przedmiot i pokonać przybysza z podwodnego świata!

Zapowiedzi Wydawnictwa Znak znajdziesz na na TaniaKsiazka.pl

Mikołajek. Nowy rok szkolny

Przygody Mikołajka to kultowa już seria, którą pokochały miliony Czytelników na całym świecie! Tym razem rozpoczniemy razem nowy rok szkolny.

Głównym bohaterem serii jest tytułowy Mikołajek, który mieszka we Francji. Kilkuletni chłopczyk zawsze stara się wywiązać się ze wszystkiego jak najlepiej, niemniej jednak nie zawsze mu się to udaje.

Ale jakby to powiedział Mikołajek, No bo co w końcu, kurczę blade! Nie zawsze wszystko musi iść po naszej myśli. Dzięki temu mamy szansę przeżyć prawdziwą przygodę!

Którą z zapowiedzi wydawnictwa Znak chcielibyście mieć u siebie? 🙂