Serial na podstawie Czasu Żniw - adaptacja bestsellerowej powieści fantasy

W połowie czerwca na półkach polskich księgarń pojawiła się najnowsza część fantastycznej  serii autorstwa Samanthy Shannon. Koniec maskarady to już czwarta powieść o Paige Mahoney i walce, jaką dziewczyna toczy o wolność i życie społeczności jasnowidzów. Niedawno wydawnictwo SQN, które wydaje książki Shannon w Polsce, przekazało oficjalnie potwierdzoną wiadomość. Prawa do ekranizacji Czasu Żniw, powieści otwierającej serię, zostały sprzedane!

Serial na podstawie Czasu Żniw - adaptacja bestsellerowej powieści fantasy

Serial na podstawie Czasu Żniw – co wiemy?

Jak dotąd o samej produkcji wiadomo niewiele. Podobno na podstawie Czasu Żniw ma powstać ośmiogodzinny serial. Wiemy natomiast, że prawa do dystrybucji kupiło Rainmaker Content.

Serial powstanie, a prace nad nim pomału ruszają. Scenariusz na podstawie bestsellerowej powieści Samanthy Shannon ma przygotować IR Bell-Webb (na swoim koncie ma m.in. scenariusze do nagradzanych produkcji krótkometrażowych: Sea Child i Slap). Podobno też niedługo poznamy obsadę.

Czas Żniw Samanthy Shannon - okładka książki

Czas Żniw – alterantywna, niepokojąca rzeczywistość

Akcja Czasu Żniw zaczyna się w 2059 roku, w Londynie. To miejsce, w którym obok siebie żyją ludzie nieposiadający nadprzyrodzonych mocy oraz jasnowidze. Ci drudzy muszą się ukrywać. Tworzą tajną organizację działającą poza prawem.

Główną bohaterką jest dziewiętnastoletnia Paige. Dziewczyna posiada unikalną zdolność — jest śniącym wędrowcem. Potrafi odbywać coś na kształt podróży astralnych.

Paige zostaje aresztowana i w konsekwencji trafia do miejsca, o którego istnieniu nie miała pojęcia. To kolonia karna dla jasnowidzów, o której wie zaledwie garstka osób u steru władzy. W tym miejscu dziewczyna poznaje trzymaną w tajemnicy od czasów wiktoriańskich prawdę o świecie, w którym żyje.

Kolonia jest zarządzana przez Refaitów, którzy, choć przypominają ludzi, wcale nimi nie są. Page w pierwszej kolejności będzie musiała walczyć o swoją wolność, a ta walka szybko przekształci się w bój o przetrwanie wszystkich obdarzonych nadprzyrodzonymi umiejętnościami.

Zakon Mimów. Czas Żniw - tom 2. - okładka książki

Władza, walka i zakazana miłość

Jeżeli nie znacie jeszcze tej serii, a przyjemność sprawia wam zaczytywanie się w fantastycznych historiach i podróżowanie po światach stworzonych w wyobraźni, to ten cykl urban fantasy może przypaść wam do gustu.

Czas Żniw to zaskakująca i niepokojąca opowieść, której coraz to nowe odsłony poznajemy w kolejnych częściach serii. Wszystkie możecie znaleźć tutaj.

Pieśń jutra. Czas Żniw - tom 3. - okładka książki

Na cykl składają się:

  1. Czas Żniw
  2. Zakon Mimów
  3. Pieśń jutra
  4. Koniec maskarady

Koniec maskarady - Czas Żniw tom 4. - okładka książki

Sprawdź też:

  • Zakon Drzewa Pomarańczy Samantha Shannon – recenzja