Artykuły

Smutna wiadomość, nie żyje Jack Ketchum

To już kolejna, smutna wiadomość ze świata literatury. Nie żyje Jack Ketchum, jeden z najwybitniejszych, amerykańskich twórców książek z gatunku grozy. Pisarz miał 71 lat i od bardzo dawna zmagał się z rakiem. Walkę z chorobą przegrał 24 stycznia bieżącego roku. Trudno wyrazić słowami, jak wielka jest to strata dla całego środowiska pisarskiego. Książki autora podbijały serca Czytelników na całym świecie i cieszyły się niegasnącą sympatią. Nie bez przyczyny uznawany jest za jednego z najważniejszych twórców grozy XX i XXI wieku.

Nie żyje Jack Ketchum. Jego powieści sprawdź na TaniaKsiazka.pl

Nie żyje Jack Ketchum, twórca kultowych powieści grozy

Jack Ketchum w swojej pisarskiej karierze niejednokrotnie udowadniał, że w dziedzinie grozy jest równie mocnym graczem, co Stephen King. Autor aż czterokrotnie otrzymał Nagrodę Brama Stokera, którą jury przyznaje za najlepszą powieść grozy. Za niezwykłe osiągnięcia w dziedzinie horroru otrzymał także World Horror Convention Grand Master Award. Debiut literacki zaliczył w 1980 roku, zmieniając na zawsze oblicze światowej literatury.

Międzynarodowy sukces Jack Ketchum zawdzięcza m.in. powieściom: Dziewczyna z sąsiedztwa, Przejażdżka, Zabawa w chowanego czy Rudy. Jego najnowsza książka pt. Zabawa w chowanego była kolejnym dowodem na to, że autor wciąż jest w szczycie twórczej formy. Trudno więc pogodzić się z jego odejściem, mając na uwadze fakt, że z pewnością jeszcze niejednokrotnie zaskoczyłby swoich fanów.  Jego kultowe już powieści doczekały się również ekranizacji, które zachwycają odbiorców po dziś dzień.

Fakt, że Jack Ketchum zmarł, wstrząsnął całym środowiskiem literackim. Zwłaszcza że w ostatnich dniach informowaliśmy również o śmierci Ursuli K. Le Guin, jednej z najsłynniejszych autorek science fiction i fantasy. Odejście tak znakomitych osobowości to nieoceniona strata.

Jeśli do tej pory nie mieliście okazji zapoznać się z twórczością Jacka Ketchuma, gorąco zachęcamy do nadrobienia zaległości. Zwłaszcza jeśli literatura grozy to Wasz ulubiony gatunek. Gwarantujemy, że nawet najbardziej wymagający Czytelnicy znajdą tutaj coś dla siebie. Koniecznie przekonajcie się o tym sami.

Wszystkie książki, których autorem jest Jack Ketchum, znajdziecie tutaj.