The ABC Murders - ekranizacja książki Agathy Christie. Sprawdź A.B.C. w TaniaKsiazka.pl

Słyszeliście już o nowym miniserialu BBC, The ABC Murders? Nas bardzo zainteresował, zgadnijcie dlaczego? Wiem, że to była bardzo prosta zagadka. 😉 Oczywiście, że jest ekranizacją! To serialowa adaptacja jednej z książek królowej światowego kryminału, Agathy Christie. Chodzi o jedną z jej powieści z Herkulesem Poirotem – A.B.C.

The ABC Murders - ekranizacja książki Agathy Christie. Sprawdź A.B.C. w TaniaKsiazka.pl

źródło: BBC Media Centre

Ta powieść po raz pierwszy została wydana w 1936 roku. Do dziś jest często wznawiania. Wielu fanów pisarki uważa A.B.C. za jedną z najlepszych opowieści Christie.

The ABC Murders – ekranizacja książki Agathy Christie

W latach 30. Wielką Brytanią wstrząsa seria zbrodni. Herkules Poirot tropi seryjnego mordercę, którego modus operandi polega na tym, że zabija ludzi w porządku alfabetycznym. Co więcej, przy zwłokach zabójca umieszcza też rozkład jazy pociągów (tzw ABC). Morderca nawet w swoich listach, które wysyła przed popełnieniem zbrodni, podpisuje się pseudonimem A.B.C. W tych listach pewny siebie zabójca wyzywa Poirota i ironicznie kpi z detektywa.

To nie jest też najlepszy czas dla samego detektywa, który się postarzał i nie rozpoznaje gwałtownie zmieniającego się świata. Przez to śledztwo zostanie zakwestionowane wszystko – integralność, przeszłość, a nawet tożsamość Poirota.

Przed detektywem będzie stało nie lada wyzwanie, tym bardziej że Poirot ma wrażenie, że wskazówki pozostawione przez mordercę są niezwykle przemyślaną grą, której celem jest zmylenie śledczych. Czy uda się go złapać, zanim zamorduje kolejne ofiary odpowiadające kolejnym literom alfabetu?

W serialowej ekranizacji klasycznego kryminału Agathy Cristie zobaczymy, The ABC Murders, zobaczymy mnóstwo znanych, aktorskich twarzy. Obok Johna Malkovicha w głównej roli Herkulesa Herkules Poirota zobaczymy m.in. znanego z roli Rona w ekranizacjach serii o Harrym Potterze, Ruperta Grinta. W serialu zagrają też Andrew Buchan (Wszystkie pieniądze świata) i Eamon Farren (Twin Peaks).

Sami przyznajcie, że serial zapowiada się bardzo ciekawie. Premierę serialu zapowiedziano na 27 grudnia. Zachęcam Was do przeczytania książki, na podstawie której powstał. A.B.C. znajdziecie w tym miejscu.

Jeżeli jeszcze nie mieliście okazji, żeby obejrzeć trailer, który niedawno pojawił się w sieci, to proszę: