Vita & Virginia – taki tytuł nosić będzie najnowszy film w reżyserii Chanyi Button. Opowiadać będzie on o relacji między Virginią Woolf a Vitą Sackville-West. Warto wspomnieć, że w oparciu o ową znajomość Woolf stworzyła jedną z najbardziej popularnych powieści pt. Orlando.

Virginia Woolf

Vita & Virginia – obsada

To nie koniec dobrych wiadomości. Dla wszystkich, którzy z niecierpliwością będą wyczekiwać na premierę owej produkcji mamy jeszcze kilka ciekawych informacji. W rolę Virginii wcieli się Eva Green, znana m. in. z ekranizacji pt. Osobliwy dom pani Peregrine. Zaś jej tytułową towarzyszkę zagra Gemma Arterton, widziana na ekranie w Zwyczajnej dziewczynie czy Głosach. Scenariusz do filmu powstał na podstawie sztuki teatralnej o tym samym tytule z 1992 roku, której twórcą była Eilleen Atkins (współpracowała przy scenariuszu wraz z Chany Button). Mike Goodridge z Protagonist Picture tak oto komentuje owy wybór:

Zakochaliśmy się w tym dowcipnym i sugestywnym scenariuszu […]. Przedstawia zabawną i seksowną Virginię Woolf, daleką od znanego powszechnie jej obrazu ponurej  autorki. Natomiast Vita Sackville-West to żywa, kolorowa postać, która zdominowała londyńskie społeczeństwo w latach 20. XX wieku.

Zaś syn samej Sackville-West tak oto komentował związek między jego matką a słynną pisarką:

Oddziaływanie na siebie Vity i Virginii jest całkowicie zawarte w Orlandzie, to najdłuższy i najbardziej czarujący list miłosny w literaturze.

Odbiorcy mogą więc oczekiwać filmu w niezwykle romantycznej koncepcji. Jak zapowiada Button będzie to historia bardzo emocjonująca i pełna miłości. Ma koncentrować się również na tym, jak działa kreatywność oraz skąd wielcy pisarze czerpią oryginalne pomysły do własnych powieści.

Wszystkich zainteresowanych twórczością Virginii Woolf odsyłamy tutaj.