HorrorPolecamyRecenzje

Wiedźma Bellów – recenzja niezwykłej książki

Wiedźma. Historia rodziny Bellów

Wiedźma Bellów – taki przydomek nosi postać, która przez lata utrudniała życie tej amerykańskiej rodzinie. Przedstawiana dzisiaj przeze mnie książka M.V. Ingrama Wiedźma. Historia rodziny Bellów to obszerny komentarz do pamiętnika Richarda Williama Bella Nasz rodzinny kłopot. Lubię czasem sięgnąć po pozycje paranormalne, dlatego też ta książka zagościła na mojej półce.

Wiedźma Bellów – krótki zarys historii

Opracowanie Ingrama powstało w 1894 r. i jest zapisem wydarzeń, które miały miejsce w Tennessee w latach 1817-21 w domu Bellów. To właśnie tam miały miejsce paranormalne wydarzenia. Początkowo były to niewyjaśnione odgłosy, szepty, przestawiane przedmioty. Wiedźma, jak się okazało miała na imię Kate. Objawiała się w przeróżny sposób, cytowała Pismo Święte, modlitwy. Donosiła o tym, co się dzieje w sąsiednich domach, a nawet znała przeszłość gości, którzy odwiedzali rodzinę. Ciężka sprawa, sami przyznajcie. Jak to możliwe, by coś takiego spotkało spokojną i wierzącą rodzinę, która po prostu przeprowadziła się i ciężko pracowała.

Wiedźma Bellów – recenzja książki Wiedźma. Historia rodziny Bellów

Pozycja zawiera wiele świadectw bliższych i dalszych osób, które miały styczność z Kate. Niektóre wspominki są dość krótkie, surowe, bez zbędnych komentarzy. Dodatkowo autor przytacza fragmenty listów. Wewnątrz znajduje się trochę czarno-białych zdjęć, które niewątpliwie oddziałują na wyobraźnię czytelnika. Bezsprzecznie wiedźma Kate znana jest po dziś dzień, ma wpływ również na kulturę. Ta postać/istota/twór (ciężko to określić) nie przypomina typowego nawiedzenia znanego chociażby z fascynujących książek Ed i Lorraine Warrenów. Wiedźma, choć doprowadziła do chaosu i śmierci, miała też ludzkie odruchy. Legenda głosi, że uratowała z jaskini dziecko.

Książka początkowo może wydawać się czytelnikowi nudna, bowiem dokładne opisy rodziny, ich początku na nowej ziemi trochę nużą, przyznaję. Momentami archaiczny język też odbierał radość z czytania. Aczkolwiek nadaje to jednocześnie niesamowitego charakteru, jakby czytelnik był na miejscu tych wydarzeń. Niemniej jednak jeśli się nie poddacie, to czeka Was historia pełna tajemnic. Co więcej – nie została ona rozwiązana. Sama również szukałam ciekawostek o Kate w internecie.

A czy Wy macie tę książkę za sobą? Lubicie takie historie?
Jeśli tak, to sięgnijcie po książkę Wiedźma. Historia rodziny Bellów i dajcie znać, co o niej myślicie.

Książkę Wiedźma. Historia rodziny Bellów znajdziecie tutaj.

Moja ocena
  • 7/10
    Jak mocno książka mnie wciągnęła? - 7/10
  • 7/10
    Jak oceniam styl pisania, język i warsztat autora? - 7/10
  • 6/10
    Ocena wizualna książki - 6/10
6.7/10

Fragment recenzji

Wiedźma Bellów – taki przydomek nosi postać, która przez lata utrudniała życie tej amerykańskiej rodzinie. Przedstawiana dzisiaj przeze mnie książka M.V. Ingrama Wiedźma. Historia rodziny Bellów to obszerny komentarz do pamiętnika Richarda Williama Bella. Pozycja zawiera wiele świadectw bliższych i dalszych osób, które miały styczność z Kate. Niektóre wspominki są dość krótkie, surowe, bez zbędnych komentarzy. Dodatkowo autor przytacza fragmenty listów. Wewnątrz znajduje się trochę czarno-białych zdjęć, które niewątpliwie oddziałują na wyobraźnię czytelnika.