Wieża świtu w Polsce

Nareszcie dobra wiadomość dla fanów Sarah J. Maas. Nowy tom z serii Szklany tron zatytułowany Wieża świtu w Polsce pojawi się już w kwietniu. Jednak zanim oszalejecie z radości, musicie wiedzieć, że nie jest to kontynuacja losów Celaeny, ale historia Chaola, byłego kapitana Gwardii Królewskiej, który wyrusza z ważną misją do miasta Antica. Akcja tej części Tronu dzieje się równolegle z wydarzeniami z Imperium burz. Jednak według oryginalnej numerologii, powinien być to tom 6-sty, a w polskiej edycji ta część jest numerowana jako: 5.5. Sprawdźcie szczegóły nowej książki Maas.

Wieża świtu w Polsce

Muszę Wam się pochwalić, że proroczo przewidziałam zarówno tytuł polskiego wydania tej części tronu, jak i dokładnie miesiąc, kiedy się pojawi. Nie, żeby było to jakoś mocno skomplikowane, ale cóż może czas wziąć się za wróżbiarstwo? 🙂 A tak na serio pisałam również o tym, że ta część powinna nosić numer 5,5 ze względu na to, że dotyczy drugoplanowych bohaterów, a nie naszej dzielnej Celaeny i proszę, nawet właśnie jako taka część zostanie wydana w Polsce. Jednak warto zauważyć, że na świecie jest to prawowity tom 6-sty, więc jak polskie Wydawnictwo Uroboros będzie numerowało finałowy tom 7-dmy, którego światowa premiera zapowiadana jest na październik tego roku? Pytania, pytania. 🙂 Warto zauważyć także, że okładka tego tomu serii mocno różni się od poprzednich z serii.

Wieża świtu w Polsce jako tom 5.5?

Wieża świtu została prawowitym szóstym tomem (w Polsce 5.5), zapewne dlatego, że jest to książką pokaźna, opasła, wielowątkowa, żaden tam dodatek do serii. Fakt, że nie dotyczy głównych bohaterów, a historii bohatera drugoplanowego, jednak Maas stworzyła tutaj kawałek naprawdę solidnej i interesującej historii, która na chwilę oderwie nas od losów naszej głównej bohaterki. Jednak w tym tomie pojawia się także wiele ważnych szczegółów i wiele wątków, które “wiążą” poszczególne elementy fabuły z poprzednich części serii. Spotkałam się też z opinią, że gdyby główni bohaterowie pojawili się w tej części, zapewne nikt nie zwróciłby uwagi na Chaola. Tymczasem zdecydowanie zasługuje ona na swoje pięć minut.

Powiązane: SZKLANY TRON TOM 6 TRAFIŁ NA ANGLOJĘZYCZNE PÓŁKI. JEDNAK TO NIE BĘDZIE KONTYNUACJA PRZYGÓD CELAENY

Szklany tron 7

W tej części śledzimy losy Chaola, który wraz z Nesryn Faliqi wyrusza w kierunku południowego kontynentu. Jego celem jest dotarcie do uzdrowicieli z Antici, którzy być może pomogą mu odzyskać władzę w nogach. Jednak ta podróż to nie tylko własne nadzieje kapitana na odzyskanie zdrowia, ale także ważna misja polityczna. Z wizją wojny wiszącą nad Dorianem i Alein, Chaol musi nakłonić władców Antici, aby zechcieli wziąć udział w zbliżającym się konflikcie. Okaże się jednak, że ich misja będzie miała o wiele większe znaczenie, niż ktokolwiek mógłby przypuszczać. Jej powodzenie zadecyduje o losach wielu ludzi a sama wyprawa… zmieni bohaterów na zawsze.

Wieża świtu w Polsce w kwietniu, a kiedy tom 7-dmy?

Być może czujecie lekkie rozczarowanie, że jeszcze teraz nie poznacie dalszych losów Alein, jednak wiele osób twierdzi, że ta książka jeszcze bardziej rozbudziła ich oczekiwania i nadzieje związane z finałowym siódmym, tomem serii, który jak tutaj sobie teraz powróżę zapewne ukaże się w Polsce w kwietniu lub w maju przyszłego roku. Zagraniczna premiera przewidziana jest na 30-tego października tego roku.

Czekacie na nową część Szklanego tronu?