Wspólna książka Stephena i Owena Kingów to jeden z gorętszych tematów ostatnich miesięcy. Wszystkich miłośników twórczości pisarza zadowoli z pewnością fakt, iż wiemy już, o czym będzie książka stworzona przez ojca i syna. Warto przy tym wspomnieć, że premiera owej powieści przewidywana jest na 26 września 2017 roku i ma liczyć aż 720 stron.

Wspólna książka Stephena i Owena Kingów – kilka słów

Sleeping Beauties tak brzmi tytuł powieści stworzonej przez Kingów. Nie bez powodów nazwa pozycji kojarzy się ze Śpiącą królewną. Owen pewnego dnia przyszedł do ojca z pomysłem na historię, w której wszystkie kobiety na świecie zapadłyby w sen. Jak się okazało, był on trafny i właśnie teraz zostanie wykorzystany w najnowszym projekcie owej dwójki.

Akcja książki jest odpowiedzią na to, co działoby się na świecie, gdyby zabrakło w nim kobiet. W niedalekiej przyszłości, która właściwie wydawać by się mogła teraźniejszością, z kobietami zapadającymi w sen dzieje się coś dziwnego. Kiedy są w tym stanie, ich ciała pokrywa cienka niczym kokon, gaza. A kiedy się przebudzą lub ich kokon zostaje naruszony, stają się dzikie i agresywne. Jeśli zaś wciąż drzemią, przenoszą się do zupełnie innego miejsca.

W tym świecie mężczyźni zostają sami i są skazani na pierwotne instynkty. Wśród płci pięknej znajduje się jednak jeden wyjątek. To Evie, która zdaje się odporna na błogosławieństwo lub przekleństwo choroby snu. Jak to wytłumaczyć? Medyczna anomalia, czy demon, którego trzeba zgładzić?

Całość akcji dzieje się w niewielkim miasteczku w Appalachach, gdzie w tle majaczy więzienie dla kobiet.

Oto co do powiedzenia na temat projektu ma Phillipa Pride, brytyjska redaktor Kinga:

Jesteśmy podekscytowani tym, że tych dwóch nieprawdopodobnie utalentowanych pisarzy – ojciec i syn – postanowili napisać razem tak ekscytującą, mocną i oryginalną historię, przepełnioną piękną symboliką i frapującymi bohaterami.

Nie pozostaje nam nic innego jak czekać, aż wspólna książka Stephena i Owena Kingów ujrzy światło dzienne.