Ojciec wrót - zobacz na TaniaKsiazka.pl

Ojciec wrót taki tytuł nosić będzie zakończenie trylogii Magowie Mitheru, której autorem jest Orson Scott Card. Pisarz Czytelnikom na całym świecie znany jest przede wszystkim z powieści pt. Gra Endera oraz jej kontynuacji.

Najnowsza trylogia, o której wspomnieliśmy, cieszy się nie mniejszym zainteresowaniem wśród miłośników jego twórczości. Dlatego też wielu z Was z pewnością zasmuci fakt, że już 13 czerwca bieżącego roku na rynku polskim pojawiła się ostatnia część cyklu.

Mamy jednak kilka słów na pocieszenie. Po pierwsze oznacza to, że czeka Was mistrzowski i długo wyczekiwany finał. Po drugie, każdy koniec oznacza jakiś początek. Trzeba więc liczyć, że tuż po zakończeniu serii autor weźmie się do pracy nad kolejnymi książkami.

Zakończenie trylogii Magowie Mitheru Ojciec wrót - zobacz na TaniaKsiazka.pl

Zakończenie trylogii Magowie Mitheru – Ojciec wrót

Danny North to pierwszy mag wrót, który urodził się na Ziemi od ponad dwóch tysięcy lat. A przynajmniej pierwszy, któremu udało się przeżyć dostatecznie długo, by zyskać niezwykłą moc.

Na Ziemię Rodziny Westiliańskie bardzo długo toczyły między sobą mordercze walki. Dopiero wizja zagłady sprawiła, że zawarły między sobą pakt. Pakt mówiący o tym, że każdy podejrzany o uprawianie magii wrót musi zginąć. Wszystko dlatego, że mag, który posiadłby umiejętność stworzenia Wielkich Wrót, prowadzących na Westil, zapewniłby swojej rodzinie ogromną przewagę nad pozostałymi.

Chciano tego uniknąć, gdyż wywołałoby to zażegnany konflikt na nowo. Dlatego też nikt z podobną mocą nie mógł zostać przy życiu. Ponadto istniało jeszcze jedno zagrożenie dla tych, którzy mieliby niezwykłą moc. To tajemniczy Złodziej Wrót, który od wieków niszczył wszystkie portale oraz magów, którzy potrafili je postawić. Wszystko po to, by nie dopuścić do otwarcia przejścia między Ziemią, a Westilem.

Coś się jednak zmieniło. Danny, główny bohater przetrwał. Co więcej, stanął w szranki ze Złodziejem Wrót. Z walki wyszedł zwycięsko. Pytanie brzmi, co dalej?

Przypominamy, że książka pt. Ojciec wrót w sprzedaży pojawiła się 13 czerwca bieżącego roku. Znajdziecie ją tutaj.

Wszystkich zainteresowanych twórczością Orsona Scotta Carda odsyłamy tutaj.