Grand Union - sprawdź na TaniaKsiazka.pl

Grand Union - sprawdź na TaniaKsiazka.plZbiór opowiadań Zadie Smith to doskonała wiadomość dla wszystkich miłośników twórczości pisarki. Nikt dziś nie ma wątpliwości, że jest to jedna z największych literackich sław XXI wieku, specjalizująca się w pisaniu literatury współczesnej. Ma na koncie mnóstwo międzynarodowych bestsellerów, które skradły serca tysięcy czytelników na całym świecie. Tym samym wiadomość, która jakiś czas temu obiegła Internet, z pewnością ich ucieszyła. Jesteście zainteresowani, co tym razem autorka przygotowała swoim fanom? Koniecznie czytajcie dalej, by dowiedzieć się więcej!

Zbiór opowiadań Zadie Smith – kilka informacji

Najnowsza książka autorki będzie nosić tytuł Grand Union. Jej światowa premiera przewidywana jest na 3 października bieżącego roku. Czego mogą spodziewać się czytelnicy? Jak już wspomnieliśmy, będzie to zbiór opowiadań. Brytyjskie wydawnictwo Hamish Hamilton podaje, że w środku znajdzie się 10 zupełnie nowych historii. Oraz 10 napisanych i opublikowanych w ciągu 20 lat kariery pisarskiej Zadie Smith. Ponadto wiemy również, że nowe i stare opowiadania będą się przeplatać. Natomiast zakończenie tomu będzie wieńczyć nieco dłuższy utwór Grand Union, od którego wzięła się nazwa całości.

Warto tutaj również wspomnieć, że Smith ma już na koncie niewielki zbiór opowiadań pt. Lost and Found. W jego skład wchodziły jednak tylko 3 utwory. Sama autorka nie była przekonana do takiej formy. Tak oto komentowała próby pisania opowiadań:

Nie mam wrodzonego talentu do tworzenia opowiadań. Gdy miałam kilkanaście lat, moje próby w tej dziedzinie okazywały się za długie i wcale nie przypominały opowiadań, tylko powieści wciśnięte przemocą w osiemdziesiąt parę stron. (…) Mój umysł jest we wszystkich swoich aspektach rozlazły, rozwlekły, gadatliwy i niedookreślony. Człowiek staje się innym pisarzem, kiedy bierze na warsztat opowiadanie.

Tym samym najnowszy zbiór opowiadań Zadie Smith da czytelnikom możliwość innego spojrzenia na twórczość znakomitej pisarki. W związku z tym nie pozostaje nam nic innego, jak uzbroić się w cierpliwość i czekać, aż książka pojawi się na polskim rynku. Kiedy tylko pojawią się jakieś informacje na ten temat, będziemy Was informować na bieżąco.

Tymczasem wszystkich zainteresowanych twórczością autorki odsyłamy tutaj.