Zdjęcia z planu Diuny

Jesteście fanami twórczości Franka Herberta? A może zaczytujecie się w książkach fantasy? Z pewnością, tak jak my, śledzicie informacje na temat ekranizacji Diuny. Właśnie pojawiły się pierwsze oficjalne zdjęcia z planu, które zdradzają nieco z tego, jak zapowiada się cała produkcja. Można się spodziewać, że w sieci pojawiać się będzie coraz więcej tego rodzaju smaczków. Ponieważ premiera ekranizacji słynnej powieści Herberta przewidywana jest na 18 grudnia 2020 roku. Czas najwyższy więc zadbać o jej odpowiednią promocję!

Zdjęcia z planu Diuny oraz kilka informacji na temat filmu

Za reżyserię najnowszej ekranizacji książki Diuna odpowiedzialny jest Denis Villeneuve. Co ciekawe, produkcja, o której mowa, będzie ekranizacją jedynie połowy książki Herberta. Tym samym widzowie mogą spodziewać się drugiej części. Ponadto reżyser zapowiedział, że choć film będzie wierny książce, to nie zabraknie w nim kilku zmian. Na przykład postać hrabiego Harkonenna zostanie nieco inaczej przedstawiona. Villeneuve chce nadać mu nieco więcej ludzkich cech, zacierając wrażenie szaleńca.

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

 

Post udostępniony przez Warner Bros. Pictures (@wbpictures)

Na ekranach wystąpią m.in.: Timothée Chalamet (jako Paul Atryda), Jason Momoa (jako Duncan Idaho), Josh Brolin (jako Gurney Halleck) czy Javier Bardem (jako Stilgar). Poza tym oprócz nich odbiorcy zobaczą także Rebeccę Ferguson, Stellana Skarsgarda, Dave’a Bautistę, Oscara Isaaca i Zendayę. Obok prezentujemy wam kilka zdjęć, które można obecnie zobaczyć w sieci.

O czym opowiada sama Diuna? Herbert stworzył historię konfliktu między arystokratycznymi rodami Atrydów i Harkonnenów. Tytułowa planeta to miejsce, gdzie znajdują się ogromne złoża melanżu, substancji, która umożliwia jasnowidzenie.

Kunszt tej historii polega na tym, że autor dużą uwagę skupił na naturze człowieka, jej przewrotności oraz wiecznej walce o przetrwanie. W jego powieściach pojawiły się także wątki ekologiczne, polityczne czy religijne.

Dajcie nam znać, jak podobają się wam zdjęcia z planu Diuny. Tymczasem wszystkich zainteresowanych twórczością Franka Herberta odsyłamy tutaj. Koniecznie dajcie nam znać, czy czekacie na ekranizację. A także, czy czytaliście tę powieść. Jesteśmy bardzo ciekawi.