Mam dla Was kolejne zestawienie z cyklu świątecznych, prezentowych inspiracji. Tym razem poszperałam i wyszukałam Wam tytuły, które zostały w ostatnim czasie zekranizowane. Także niektóre z nich mogliśmy lub będziemy mogli obejrzeć na wielkim ekranie, a inne stały się podstawą serialowych scenariuszy.

Zekranizowane książki idealne na świąteczny prezent. Sprawdź w TaniaKsiazka.pl

Zekranizowane książki idealne na świąteczny prezent

Takie książki mogą się okazać świetnym prezentem dla kinomaniaków. To tytuły z bardzo różnych nurtów literackich. 🙂

Do wszystkich chłopców, których kochałam Jenny Han

Zekranizowane książki idealne na świąteczny prezent. Sprawdź w TaniaKsiazka.plNa podstawie tej książki Netflix zrobił film fabularny. To zabawna i wzruszająca historia dla nastolatków.

Główną bohaterką książki jest nastoletnia Lara Jean, która ma nietypowy sposób na radzenie sobie z zawodami miłosnymi. Do chłopców, których kochała, pisze listy. Nie wysyła ich, tylko chowa w pudełku na kapelusze, które kiedyś dostała od zmarłej matki. Te pięć szczerych listów, które napisała często w złości, trafia do adresatów. Dziewczyna musi znaleźć jakiś sposób, żeby sobie poradzić z sytuacją, w której się znalazła.

Jestem pewna, że ta książka będzie świetnym prezentem dla nastolatki, a tu możecie ją znaleźć.

Ślepnąc od świateł Jakub Żulczyk

Zekranizowane książki idealne na świąteczny prezent. Sprawdź w TaniaKsiazka.plNa podstawie Ślepnąc od świateł powstał znakomity polski serial HBO. Zainteresowanie nim jest tak duże, że książka Żulczyka do jakiegoś czasu utrzymuje się na czołówkach list bestsellerów.

Warszawa to miasto, które ma swoją mroczną stronę. Jest nią przestępczość i narkotyki. Główny bohater powieści – Kuba – to dealer, którego klientami są między innymi znani politycy i celebryci. Mimo tego, co robi, chłopak ma dość sztywny kręgosłup moralny. Zostaje wplątany w niebezpieczną grę i coraz bardziej zagłębia się w mroku.

Proza Żulczyka jest charakterystyczna i mocna. Ponadto Ślepnąc od świateł to nieoczywisty thriller psychologiczny z wątkiem kryminalnym. Dlatego tę książkę można kupić miłośnikom właśnie takiej literatury. Jest w tym miejscu.

Wdowy Lynda La Plante

Zekranizowane książki idealne na świąteczny prezent. Sprawdź w TaniaKsiazka.plFilm w reżyserii Steve’a McQueena oparty na tej książce trafił do kin w październiku.

Mąż Dolly wraz ze wspólnikami przez 20 lat z niezłym skutkiem prowadzili działalność przestępczą. Jednak ostatni skok, na który się zdecydowali, był tragiczny. Trzech mężczyzn ginie, czwarty musi się ukrywać. Zostają po nich kobiety, które znajdują się w trudnej sytuacji, dlatego postanawiają wziąć sprawy w swoje ręce.

Ta książka spodoba się fanom kryminałów, zwłaszcza tych, w których pierwsze skrzypce grają silne postaci kobiece. Możecie ją znaleźć tutaj.

Zabójcze maszyny Philip Reeve

Zekranizowane książki idealne na świąteczny prezent. Sprawdź w TaniaKsiazka.plFilm Zabójcze maszyny od 7 grudnia można oglądać w polskich kinach. To superprodukcja, w której swoje palce maczał Christian Rivers i Peter Jackson.

Ludzka cywilizacja została zniszczona, a tysiące lat później nastała era ruchomych miast. To drapieżcy, którzy na gąsienicach przemierzają świat, atakują, walczą i pożerają się nawzajem. W tych pędzących miastach mieszkają ostatni ludzie. Tom i Hester znajdują się poza swoimi miastami i na jałowych pustkowiach Terenu Polowań muszą walczyć o to, żeby przetrwać. Przyszłość świata zależy od nich.

Bestsellerowa powieść Philipa Reeve’a spodoba się fanom science fiction i postapokaliptycznego fantasy. Ta książka jest tutaj.

Ciemno, prawie noc Joanna Bator

Zekranizowane książki idealne na świąteczny prezent. Sprawdź w TaniaKsiazka.plZa tę książkę autorka w 2013 roku dostała Literacką Nagrodę Nike, a na wiosnę w kinach będziemy mogli obejrzeć ekranizację w reżyserii Borysa Lankosza z Magdaleną Cielecką w roli głównej.

Warszawska reporterka Alicja Tabor przyjeżdża z powodów służbowych do rodzinnego Wałbrzycha. Ma zbadać temat zagadkowych zniknięć dzieci. W mieście mają miejsce niezwykłe wydarzenia. Ponadto kobietę dopada jej własna przeszłość.

Jeżeli znacie kogoś, kto uwielbia opowieści mroczne i pełne zagadek, to ta książka będzie dla niego idealnym prezentem. Znajdziecie ją w tym miejscu.

Katedra w Barcelonie Ildefonso Falcones

Zekranizowane książki idealne na świąteczny prezent. Sprawdź w TaniaKsiazka.plTa bestsellerowa hiszpańska powieść została zaadaptowana w 2018 roku na serial.

Tłem dramatycznych wydarzeń, które są udziałem głównych bohaterów, jest średniowieczna Barcelona. Bernart, chłop pańszczyźniany, wraz z synem ucieka przed gniewem pana ziemskiego. Ukrywa się w mieście, ponieważ zależy mu na tym, żeby Arnau był wolny i nigdy nie podzielił jego losu.

Jeżeli szukacie prezentu dla kogoś, kto uwielbia dramatyczne historie osadzone w czasach historycznych, to z pewnością spodoba się mu ta właśnie książka. Jest w tym miejscu.

Jeszcze jeden dzień życia Ryszard Kapuściński

Zekranizowane książki idealne na świąteczny prezent. Sprawdź w TaniaKsiazka.plTen znakomity reportaż Kapuścińskiego stał się podstawą nagradzanej animacji Damiana Nenowa i Raúla de la Fuente. Można ją obejrzeć w polskich kinach od listopada.

Kapuściński pojechał do ogarniętej wojną Angoli. Opisuje ten kraj z punktu doświadczeń swoich bohaterów i swoich. Toteż ta książka jest sprzeciwem wobec wojny i bezsensowności śmierci jej ofiar.

Jeszcze jeden dzień życia spodoba się tym czytnikom, którzy cenią literaturę faktu, a zwłaszcza reportaże wojenne. Ryszard Kapuściński jest niezaprzeczalnym mistrzem tego gatunku. Książkę możecie znaleźć tutaj.

Pierwszy człowiek. Historia Neila Armstronga James R. Hansen

Zekranizowane książki idealne na świąteczny prezent. Sprawdź w TaniaKsiazka.plNiedawno w kinach mogliśmy oglądać film oskarowego reżysera Damiena Chazelle, którego scenariusz został oparty właśnie na tej biografii. W Armstronga wcielił się Rayan Gosling.

Neil Armstrong starał się unikać mediów. Dopiero pod koniec życia zgodził się na przeprowadzenie obszernych rozmów z Jamesem R. Hansonem, oficjalnym historykiem NASA. Efektem tego wywiadu jest jedyna autoryzowana biografia pierwszego człowieka, który stanął na księżycu. Dlatego ta książka jest tak wyjątkowa.

Biografia Armstronga ucieszy wszystkich, którzy interesują się historią kosmicznych podróży. To książka dla czytelników z ciekawością spoglądających w gwiazdy. Znajdziecie ją tutaj.

Jak sami widzicie, zekranizowane książki są bardzo różnorodne. Z pewnością będą prezentem, który ucieszy niejednego czytelnika-kinomaniaka. Więcej zekranizowanych tytułów znajdziecie w tym miejscu. Z kolei jeżeli szukacie też innych pomysłów na świąteczne prezenty, to polecam Wam zajrzeć na prezentowe inspiracje, które przygotowała dla Was Księgarnia TaniaKsiazka.pl – są tutaj.

Wybraliście już książki na świąteczne prezenty? Zdradźcie, na jakie tytuły się zdecydowaliście. 😉