Fantastyczne książeczki dla niemowląt to takie, które potrafią z nimi rozmawiać. Za pomocą barwnych obrazków i odpowiedniej tekstury docierają do świata małych dzieci i nawiązują z nimi kontakt. Czasami robią to znacznie skuteczniej, niż my. Dla nas z kolei pozostają już wtedy tylko radosne okrzyki, które brzmią np. tak: “O Boże, Stasio zapukał w okienko”, “O Boże, Martynka pokazała króliczka” 🙂

Zapraszamy Was do zapoznania się z książeczkami dla naszych milusińskich, które potrafią mówić 🙂 Pod numer 1 kryje się nasz faworyt.

59984201284KS10. Maluszek patrzy. Kształty
Autor: Chez Picthall

Wzrok niemowląt wraz z ich wzrostem stale się rozwija i poprawia. Możemy wspomóc maluchy w tym okresie, pokazując im obrazki i kształty, które będą w stanie dostrzec i które rozbudzą ich naturalną ciekawość i chęć poznawania świata.  Książeczki dla niemowląt z serii Maluszek patrzy, zawierają prostą grafikę, bazującą na pojedynczych kolorach, kształtach i prostych formach, idealnie dostosowaną do potrzeb i możliwości wzrokowych niemowląt.

97883280188849. Dotknij mnie. Dzikie zwierzęta
Autor: Praca zbiorowa

W serii książeczek Dotknij mnie maluchy będą mogły nie tylko zobaczyć kolorowe zwierzątka, ale także ich dotknąć. Dzięki temu ich zdolności poznawcze będą znacznie intensywniej rozwijane. Każde zwierzątko można pogłaskać i sprawdzić jak bardzo jest mięciutkie.

97883646341238. Alinka Złotą gwiazdą kosmos mruga
Autor: Ingakku Riukimiuki

Wydawać by się mogło, że to kolejna seria książeczek kontrastowych dla maluchów. Tutaj jednak bohaterką wszystkich historyjek jest malutka dziewczynka Alinka, pochodząca z Japonii, która poznaje otaczający ją świat i przeżywa pierwsze fascynujące przygody. W tej książeczce odwiedzi kosmos, w innej sprawdzi, czym jest deszcz i dowie się kilku rzeczy o muchomorach. A wszystko to w prostej formie dostosowanej do możliwości percepcyjnych niemowląt.

51892901340KS7. Babo chce
Autorzy: Eva Susso, Benjamin Chaud

Kiedy pierwszy raz pokażecie swoim maluchom tę książkę, raczej nie możecie liczyć na to, że będzie miała gładkie i niezagniecione kartki. Jednak takie jest prawo niemowląt, do odkrywania świata dosłownie 🙂 Później jednak zauważycie, że bohater tej bardzo pomysłowej książeczki dla niemowląt mówi językiem Waszych dzieci, pewnie dlatego tak dobrze go rozumieją. Turli-turli, Babo chce! Tam! Te proste zwroty, których używa, w zupełności wystarczają, aby mógł zakomunikować światu, co dokładnie chce robić.

59053758137416. SMILY Książeczka Farma

Mięciutkie książki dla niemowląt z serii Smily są idealne dla małych, ciekawskich rączek. Zostały wykonane w całości z materiału i do tego zawierają ruchome, szeleszczące elementy, za które dzieci mogą chwytać. Są kolorowe i miękkie, dzięki czemu będą bezpieczne dla dzieci nawet podczas próby sprawdzenia jak smakują. Książeczka Farma przedstawia maluchom wszystkie najpopularniejsze zwierzątka, które można spotkać na wsi.

97883653410825. Księga dźwięków
Autor: Bravi Soledad

Ta książeczka jest genialna w swojej prostocie, dzięki temu doskonale komunikuje się z najmłodszymi dziećmi. Ponadto zaprasza je do świata nowych i fascynujących dźwięków. Powie im, jakie dźwięki wydaje zegarek, jakie kaczka, a nawet jakie… szpinak. To, czego nie widać na zdjęciu, to grubość tej książeczki. Z pewnością zaskoczy Was fakt, że ma ona aż 112 stron 🙂

97883653030734. W domu. Książeczka poznawcza 6 m+
Autor: Praca zbiorowa

Smart Books to seria książeczek dla niemowląt w różnym wieku wspierających ich rozwój, rozwijających ciekawość świata, percepcję i będących źródłem pierwszych praktycznych informacji. Książeczki cechuje bardzo wysoka jakość wykonania i dbałość o bezpieczeństwo najmłodszych. Cechą charakterystyczną jest fakt, iż zawierają one ilustracje stworzone przez zespół ilustratorów i wykonane charakterystyczną kreską. To nadaje książeczkom unikatowość i wprowadza w świat dziecka także elementy artystyczne.

97883629652123. A Kuku! Super Tata
Autor: Hervé Tullet

Cechą charakterystyczną książek Hervé’a Tulleta (autora bestsellerowego tytułu: Naciśnij mnie) jest to, że dosłownie wychodzą one z ram. Francuski grafik przekracza granicę kształtu, koloru i dziecięcej wyobraźni, dostarczając maluchom zabawę na najbardziej innowacyjnym poziomie. Dzięki temu sprawia, że książki bawią się razem z dziećmi, wciągając je w jak najbardziej żywy świat ich własnej wyobraźni i percepcji. W książeczce dla niemowląt A Kuku! Super Tata maluchy poprzez kartonikową, schodkową formę książki mają zapewnioną niesamowitą dozę fantastycznej zabawy z odkrywaniem tego, co czai się na każdej kolejnej stronie.

97883932547052. Oczami Maluszka. Pierwsza Książeczka…ślimak
Autor: Praca zbiorowa

Oczami Maluszka to seria książeczek stworzona specjalnie z myślą o niemowlętach. Prezentowane w nich ilustracje przedstawiające rzeczy, zwierzęta lub codzienne czynności opierają się na kontrastowych kolorach, dzięki czemu niemowlę jest w stanie dostrzec kontury obrazów i skupić na nich uwagę. Ilustracje są czarno-białe lub czerwone, zawierają wszystkie barwy, które widzi dziecko w tym wieku. Seria polecana przez rodziców i fachowców.

47986601340KS1. Jest tam kto?
Autor: Tidholm Anna-Clara

Kiedy Wasze niemowlę po raz pierwszy zapuka w pomarańczowe lub niebieskie drzwi, będziecie w stanie najwyższej euforii 🙂 Ta niezwykle pomysłowa książeczka dla niemowląt zachęca maluchy do odkrywania tego, co kryje się za kolejnymi drzwiami. Jednak, żeby dowiedzieć się, co słychać np. u małych misiów, trzeba najpierw zapukać 🙂

Wybrane przez nas książeczki dla niemowląt są zupełnie wyjątkowe, a każda z nich mówi do dzieci w swoim własnym języku. Szukajcie, wybierajcie i czytajcie książeczki z maluchami, dzięki temu ich świat będzie bogatszy, piękniejszy i bardziej zrozumiały 🙂