Artykuły

10 znaków mówiących o tym, że jesteś książkoholikiem

Książki

Książkoholik jest uzależniony od książek, tak jak powiedzmy, alkoholik od alkoholu. Na szczęście książkoholizm to nałóg, z którego absolutnie nie trzeba się leczyć. W większości przypadków ludzie nie chcą przyznawać się do swoich słabości. Miłośnicy książek nie mają się czego wstydzić, mimo, że czasem idąc przez ulicę z nosem w lekturze mogą narazić się na żarciki ze strony otoczenia. Nie ma się oczywiście, czym przejmować. Oni po prostu zazdroszczą!

Masz czasami podejrzenia, że jesteś uzależniony od książek? Sprawdźmy.

10 znaków mówiących o tym, że jesteś książkoholikiem – ile zdań o Tobie jest prawdziwych?

1. Zdarza Ci się odwołać spotkanie z przyjaciółmi, bo jesteś w trakcie czytania dobrej książki i nie chce Ci się przerywać.

2. Czytasz artykuły na stronie poświęconej książkom. Na przykład teraz. Oczywiście kiedy przypadkiem uda Ci się oderwać od lektury powieści.

3. Kiedy ktoś mówi: nie lubię czytać, robisz taką minę: 10 znaków mówiących o tym, że jesteś książkoholikiem

4. Kalkulujesz wydatki nie pieniędzmi, a książkami. „O fajny sweter, ale w sumie kosztuje trzy książki. To chyba nie… Idę do księgarni”.

5. Kiedy usłyszysz, że ktoś kocha tę samą książkę, co Ty, to nagle…

Spongebob Patrick super happy - LET'S BE FRIENDS!!
6. Nie pamiętasz imion najsławniejszych piosenkarzy i aktorów, ale postacie ukochanych książek i ich autorzy to dla Ciebie sławy wszech czasów.

7. Zdarzyło Ci się śmiertelnie obrazić na kogoś, kto oddał Ci pożyczoną książkę w gorszym stanie, niż ją dostał.

8. Twoi bliscy wiedzą, że kiedy będą próbowali Ci przerwać podczas czytania W NAJLEPSZYM przypadku ich zignorujesz. Ale może skończyć się to również…

Książkoholik9. Nigdy nie zdarzyło Ci się przejść koło księgarni i do niej nie zajść. A jeśli się zdarzyło, to czułaś jak niewidzialna nić zaciska się na Twoim sercu i ciągnie Cię z powrotem.

10. Przyłapujesz się na myśli, że całkiem lubisz czekanie w kolejkach czy podróże środkami transportu, bo możesz sobie poczytać w spokoju.

Ile punktów Wam się zgadza? ☺

Ja na przykład  jestem na najlepszej drodze, żeby pozbyć się nałogu… Żartuję! Ale fakt, jestem na całkiem niezłej drodze. Drodze do księgarni. Ale ciii…

Chcesz sprawdzić, co nowego pojawiło się lub pojawi w najbliższym czasie na półkach w księgarniach? Zajrzyj tutaj i tutaj koniecznie! Gorąco zachęcamy!