Film Ugly Love

Ta wiadomość kompletnie mnie zszokowała, tym bardziej że w ostatnim wywiadzie Colleen Hoover poinformowała, że prace nad filmem wreszcie ruszyły >>>> więcej informacji. Tymczasem 11 godzin temu autorka zapostowała na swoim profilu, że film Ugly Love na razie nie powstanie.

Decyzję o wstrzymywaniu procesu produkcyjnego podjęła sama autorka i jak mówi, nie wie, czy jest ona właściwa. Wszystko wskazuje na to, że miała bardzo istotne powody. Colleen poinformowała także, że odzyskała pełnię praw autorskich do filmu i jak mówi: “Czas Ugly Love jeszcze nie nadszedł, ale wszystko przed nami. To po prostu nie był ten moment.”

Nick

Źródło: You Tube

“Jest mi tak strasznie przykro, będę płakać”- pisze jedna z fanek – “Czekałam na ten film kilka lat. Musi być jakaś nadzieja.”

Film Ugly Love – pierwsze doniesienia już w 2015 roku

Pierwsze doniesienia o tym, że Ugly Love stanie się filmem pojawiły się w 2015 roku. Od tamtej pory tysiące fanów na całym świecie z niecierpliwością śledziło każdy wątek dotyczący tej adaptacji. Ugly Love to jedna z najpopularniejszych książek Hoover i muszę przyznać, że moja ulubiona. W 2015 roku ujawniono nawet trailer do filmu, który zelektryzował fanów. Nawiązywał on trochę do 50 twarzy Greya, co jednych oburzało, a innych “nakręciło” jeszcze bardziej.

Informacji o samym filmie było bardzo niewiele, właściwie tylko tyle, że produkcją zajmie się Nick Bateman i Cody Hackman z Hackybox Pictures i że to oni mają  zagrać główne role w filmie. Fani czekali cierpliwie i nie tracili nadziei. Kiedy wielu z nich się niecierpliwiło, Nick uspokajał, a Colleen mówiła, że coś będzie wiedziała w kwietniu i tak to trwało… Niestety coraz więcej osób obawiało się, że trwa to podejrzanie zbyt długo i chyba mieli rację.

“Niestety, trzeba o wiele więcej niż tylko chęć, aby film powstał. Każdy etap powstawania filmu jest złożony i potrzeba ogromnego wysiłku, aby zakończył się sukcesem” – Colleen Hoover

ugly

Źródło: Indiegogo

Film Ugly Love – musimy poczekać jeszcze dłużej

Colleen poinformowała, że znowu jest w posiadaniu pełni praw autorskich. Z jej wypowiedzi widać wyraźnie, że podjęcie decyzji o wstrzymaniu prac nad tym projektem „złamało jej serce”. Urzeczywistnienie ekranizacji było także jej marzeniem, tym bardziej, że adaptacja Confess okazała się już ogromnym sukcesem.

Napisała, że bardzo dziękuję producentom, którzy podejmowali ogromne wysiłki, aby przenieść Ugly Love na ekrany kin. Dodała także, że decyzja była tylko i wyłącznie podjęta przez nią samą i że do tej pory nie wie, czy jest właściwa. Zapewnia jednak fanów, że to nie oznacza, że film nie powstanie w przyszłości.

Fani są zdruzgotani tą informacją. Pod postem na profilu Colleen, w momencie tworzenia tego artykułu, pojawiło się 580 komentarzy!

Fani pytają, czy mogą przynajmniej dowiedzieć się, kim miała być Tate

Nina Dobrev - IMDb

Źródło: Nina Dobrev – IMDb

Na pytanie, kto miał zagrać Tate, Colleen odpowiedziała, że do tej pory nie otrzymała takiej informacji i że zapewniano, ją, że ogłoszenie w tej sprawie dopiero się pojawi. Osobiście chciałaby, żeby rolę Tate dostała Nina Dobrev. Przyrzynam szczerze, że nie słyszałam wcześniej o tej aktorce, ale sprawdziłam, kim jest i uważam, że pasuje do tej roli idealnie. 🙂

Okazuje się, że fani nie tylko mocno zaciskali kciuki, aby film powstał, ale także przekazywali fundusze na ten cel. Producenci stworzyli w serwisie Indiegogo kampanię, która miała na celu wsparcie finansowe całego procesu filmowego. Przekazano 28 tys. dolarów, a celem miał być milion.

Fani dopytują się, czy otrzymają pieniądze z powrotem, skoro film jednak nie powstanie. Colleen napisała, że nie była w żaden sposób związana z finansową stroną produkcji i niestety nie może w tym zakresie pomóc, oprócz tego, że wskaże, z kim można się kontaktować.

Nie wiem, jak Wam, ale moim zdaniem, wstrzymanie produkcji Ugly love było spowodowane tym, że producentom nie udało się zebrać wystarczającej sumy pieniędzy i proces powstawania filmu trwał zbyt długo. Taka jest moja teza. 🙂

A jaka jest Wasza?