100Lem - seria książek dla dzieci na stulecie urodzin Lema

Ale kosmos! Science fiction dla najmłodszych? To dopiero odlotowa sprawa! Jeśli chcecie wprowadzić Wasze pociechy w świat fantastyki naukowej, to z pewnością zainteresuje Was 100Lem – seria książek dla dzieci, wydana z okazji stulecia urodzin Stanisława Lema. Jakie tytuły znajdziecie w serii? Co w tych książkach piszczy? O tym piszę poniżej, zapraszam do czytania!

100Lem - seria książek dla dzieci na stulecie urodzin Lema

100Lem – seria książek dla dzieci

Zaginanie czasoprzestrzeni, sztuczna inteligencja, nieznane cywilizacje z różnych zakątków kosmosu, a do tego porcja dobrego humoru – tych elementów z pewnością nie zabraknie w serii 100Lem Wydawnictwa Literatura. Jakie tytuły do niej należą?

Krzysztof Kochański Wszyscy jesteśmy kosmitami 100Lem - seria książek dla dzieci

Krzysztof Kochański Wszyscy jesteśmy kosmitami

Ilustracje: Anna Pawlina
Dla dzieci w wieku: 10+

Zapinajcie pasy, szykuje się międzyplanetarna podróż! W tym zbiorze opowiadań znajdziecie spisane przez autora opowieści… z przyszłości. A bohaterowie? Zapowiada się towarzystwo iście wszech-światowe można by rzec: nie tylko młodzi Ziemianie, ale także mieszkańcy innych zakątków naszej galaktyki.

Sam autor tak opisuje swoją książkę:

Wszyscy jesteśmy kosmitami to zbiór opowiadań science-fiction w klasycznym znaczeniu. Określa się to często jako hard-SF. Jest tu kontakt z obcą cywilizacją, inteligentne roboty, podróże w czasie, rzeczywistość wirtualna i świat po apokalipsie. A jako, że są przeznaczone dla dzieci, bohaterowie opowieści (poza kosmitami :-)) to uczennice i uczniowie szkół podstawowych. Priorytetem jest ciekawa przygoda, zaskoczenie czytelnika pomysłem, ale i humor podyktowany dystansem do stereotypowego rozumienia świata.

~Krzysztof Kochański o Wszyscy jesteśmy kosmitami
(fragment opisu ze strony wydawcy)

Książka miała premierę 4 marca.
Znajdziecie ją tutaj >>

Joanna Wachowiak Awaria

Joanna Wachowiak Awaria

Ilustracje: Marta Krzywicka
Dla dzieci w wieku: 8+

Tymek, Maciek i Anita mieszkają w domu, który chyba można określić modnym słowem „smart”. To rodzaj nowoczesnej fortecy, w której wszystko sterowane jest za pomocą elektroniki: komputer Pina sprawuje pieczę np. nad zakupami, ogrzewaniem czy monitoringiem.

Sprawy zaczynają się komplikować, gdy pod dach smart-domu trafia Evo, czyli robot osobisty najnowszej generacji. Okazuje się, że nawet wszechogarniająca Pina nie jest w stanie go okiełznać – zaczyna się cała seria awarii, usterek i katastrof.

Kto spowodował awarię? Czy ludzie poradzą sobie z maszynami, czy jednak to technologia będzie górą? Jak ta sytuacja wpłynie na relacje rodzinne? Odpowiedzi oczywiście znajdziecie w książce. 🙂

Powieść w 2020 roku była nominowana do 27. Ogólnopolskiej Nagrody Literackiej im. Kornela Makuszyńskiego.

Nowe wydanie będzie dostępne 24 marca.
Książkę znajdziecie tutaj >>

Paweł Wakuła Kosmiczne przygody Bruma i Gruma

Paweł Wakuła KoSmiczne przygody Bruma i Gruma

Ilustracje: Artur Nowicki
Dla dzieci w wieku: 9+

Brum i Grum tak niemiłosiernie nudzą się na swojej planecie, którą znają na wylot, że konstruują statek kosmiczny z napędem odkurzaczowym i wyruszają w kosmos.

W czasie podróży spotykają całą masę postaci: śpiącą królewnę, kucharza, robota-generała, poetę, malarza, szalonego pirata, mikro i makro ludzi. Docierają także na… planetę Małego Księcia, któremu pomagają w gruntownych porządkach.

Ostatecznie jednak okazuje się, że wszędzie dobrze, ale w domu najlepiej.

Książka miała premierę 28 lutego
Znajdziecie ją tutaj >>

100Lem – seria książek dla dzieci

Na koniec, tradycyjnie, pytanie do Was: które tytuły najbardziej Was zainteresowały? Co myślicie o takim pomyśle na serię książek dla dzieci?

Dajcie znać w komentarzach!

Zobacz także: