Ekranizacja książki, która rozgalopowała naszą wyobraźnię do granic możliwości, to prawdziwa uczta. Sprawdźcie, które adaptacje książek ukażą się na ekranach polskich kin w październiku. Jeżeli jeszcze ich nie czytaliście, warto nadgonić zaległości i sprawdzić, dlaczego ktoś zainwestował grube pieniądze, żeby historia ukazana w książce znalazła swój finał w kinie.

3. Ekranizacja książki: Dziewczyna z pociągu, Paula Hawkins, premiera kinowa: 7 październik

Dziewczyna z pociąguTa historia jest tak wyjątkowa, że po prostu musiała trafić na ekrany kin. Jej bohaterką jest Rachel, która ma nietypową obsesję: podgląda ludzi przez okna pociągu, którym codziennie podróżuje. Szczególnie upodobała sobie jeden dom, w którym życie zdaje się biec bez problemów, w idealnej, rodzinnej sielance. Rachel uwielbia ten dom, ponieważ daje jej namiastkę dobrego życia, które ona jakiś czas temu straciła. Jednak pewnego dnia rutyna zostaje brutalnie przerwana, a Rachel staje się naocznym świadkiem niepokojących zdarzeń. Postanawia pójść na policję i opowiedzieć, o tym co widziała, jednak nikt jej nie wierzy. Teraz życie Rachel diametralnie się zmieni, ponieważ przestanie być tylko biernym obserwatorem, a zacznie uczestniczyć w wydarzeniach, które mogą być niezwykle niebezpieczne także dla niej samej.

2. Ekranizacja książki: Inferno, Dan Brown, premiera kinowa: 14 październik

InfernoCzwarta już książka ze słynnej serii Dana Browna, która podbiła cały czytelniczy świat. Jak zwykle autor zabiera nas w podróż, w której trzeba niezwykle mocno wysilić umysł, przechytrzyć, tych, którzy czyhają na nasze życie i zagłębić się w misternie utkanej zagadce. Tym razem Robert Langdon będzie musiał w ekspresowym tempie odkryć wskazówki, które kryją się za słynnym poematem Dantego: Piekło. Ponagli go pościg, w którym będzie uczestniczył, tym bardziej niebezpieczny, że to on będzie zwierzyną. Aby rozwikłać skomplikowaną zagadkę, będzie podążał sekretnymi przejściami ukrytymi w samym sercu Florencji i zagłębi się w tajemnicę pradawnych symboli, sztuki i futurystycznej nauki. Jak zwykle Brown wciąga nas w historię, która zadziwia swoim rozmachem, dbałością o detale i jest źródłem autentycznej, niewiarygodnie interesującej wiedzy. W ekranizacji książki wystąpi słynny i uwielbiany aktor: Tom Hanks.

1. Ekranizacja książki: Osobliwy dom pani Peregrine, Riggs Ransom, premiera kinowa: 7 październik

Osobliwy dom pani PeregrineJeżeli uwielbiacie horrory ze starymi fotografiami i sierocińcami w tle, ta książka z pewnością Wam się spodoba. 16- Jakub jest świadkiem śmierci swojego ukochanego dziadka. To wydarzenie sprawia, że nastolatka zaczynają dręczyć nocne koszmary, potęgowane przez stare fotografie dzieci, które pokazywał mu dziadek (uwaga, fotografie w książce są autentyczne). W końcu Jakub nie wytrzymuje i udaje się do psychiatry, który radzi mu, żeby zmierzył się z przeszłością dziadka i przekonał się, że dziwne historie i zdjęcia, o których wspomniał dziadek nie mają pokrycia w rzeczywistości. W ten sposób Jakub trafia na tajemniczą wyspę, na której znajduje się Osobliwy dom pani Peregrine. W rzeczywistości jest to dom dla sierot, które z różnych powodów musiały być odizolowane. Na miejscu chłopak szybko orientuje się, że dzieci nie zostały umieszczone w tym domu przez przypadek. Teraz okazuje się dodatkowo, że znajomi dziadka z dziecięcych lat – mogą nadal tam mieszkać.

Filmowy październik upłynie pod znakiem thrillerów i horrorów. Szczególnie interesująco zapowiada się ekranizacja Osobliwego domu pani Peregrine w reżyserii Tima Burtona, która będzie z pewnością przeżyciem jedynym w swoim rodzaju.