Kształt serca Dolores Redondo niedługo w Polsce Kształt serca

Czy Ty też słysząc codziennie o kolejnych premierach książek, marzysz o tym, żeby doba wydłużyła się do 72 godzin, a rok do 1000 dni i jednej nocy? I żeby to nie miało absolutnie żadnego wpływu na proces starzenia?! Doprawdy nie wiem, kiedy czytać te wszystkie nowości wydawnicze. A prawie każda kusi, by to właśnie po nią sięgnąć… Przed nami kolejna wspaniała premiera. 25 listopada w Polsce pojawi się Kształt serca autorstwa hiszpańskiej pisarki Dolores Redondo. Mając za sobą trzy wcześniejsze tomy z serii Dolina Baztán nie mamy wyjścia… Musimy ją przeczytać!

Kształt serca Sprawdź na TaniaKsiazka.pl >>

Kształt serca, Dolores Redondo

Kiedy Amaia Salazar miała dwanaście lat, na szesnaście godzin zgubiła się w lesie. Znaleziono ją nad ranem trzydzieści kilometrów na północ od miejsca, w którym zeszła ze ścieżki, leżącą bez ducha w ulewnym deszczu. Ubranie miała osmalone niczym czarownica uratowana ze stosu (…).

~fragment książki Kształt serca

Akcja przenosi czytelnika do czasu, gdy dziewczyna jest już dorosła i pracuje jako inspektorka Policji Statutowej z Nawarry. W sierpniu 2005 roku dwudziestopięcioletnia Amaia Salazar uczestniczy w programie wymiany dla funkcjonariuszy policji Europolu w Akademii FBI w Stanach Zjednoczonych. Prowadzi go kierownik jednostki badawnczej – słynny Aloisius Dupree.

Jeden z testów zakłada zbadanie prawdziwego przypadku seryjnego mordercy, tzw. Kompozytora. Mężczyzna zawsze atakuje podczas wielkich klęsk żywiołowych. Morduje całe rodziny i pozostawia po sobie niemal liturgiczne sceny. Amaia stanie się częścią zespołu badawczego, który przeniesie się do Nowego Orleanu w przeddzień najgorszego huraganu w historii. Telefon od ciotki, która poinformuje ją o bardzo złym stanie ojca dziewczyny, przypomni jej o bolesnej traumie, którą przeżyła w dzieciństwie.

Osobiście nie mogę się doczekać 25 listopada, dlatego już zamawiam książkę w przedsprzedaży! Ty też możesz to zrobić, wchodząc na tę stronę.

Kształt serca Sprawdź na TaniaKsiazka.pl >>

Ekranizacja Doliny Baztán Dolores Redondo

Hiszpańska pisarka, Dolores Redondo, stworzyła całą serię książek o młodej pani detektyw — Amai Salazar. Mroczny cykl nazwany od miejsca rozgrywanej akcji — Dolina Baztán — łączy wątki kryminalne z elementami mitologii i fantastyki. Seria, w której skład wchodzą powieści: Niewidzialny strażnik, Świadectwo kości i Ofiara dla burzy fascynuje niesamowitym klimatem i wciąga do ostatnich stron dzięki doskonale skonstruowanej fabule. Na podstawie cyklu Dolina Baztán powstała hiszpańsko-niemiacka trylogia filmowa wyprodukowana przez platformę streamingową Netflix. Za reżyserię odpowiada Fernando González Molina, scenariuszem zajął się natomiast Luiso Berdejo. W rolę Amaii wcieliła się Marta Etura.

Równie mroczną i tajemniczą opowieścią napisaną przez Dolores Redondo jest kryminał Dam ci to wszystko. Został on wyróżniony w 2016 roku hiszpańską nagrodą literacką Premio Planeta, a w 2017 roku uzyskał tytuł najpopularniejszej hiszpańskiej powieści.

Powiązane artykuły: