Dam ci to wszystko Dolores Redondo

Książka Dam ci to wszystko w 2017 roku była najpopularniejszą powieścią w Hiszpanii. Czy polscy miłośnicy gatunku również pokochają kryminał Dolores Redondo? Wszystko wskazuje na to, że tak. Pierwsze recenzje Czytelników są bardzo entuzjastyczne.

Dam ci to wszystko – mroczny kryminał w hiszpańskim stylu

Alvaro ginie w wypadku samochodowym, a gdy jego mąż, Manuel przyjeżdża na miejsce zdarzenia, dowiaduje się, że prokurator szybko zamknął śledztwo w tej sprawie. Mężczyzna postanawia jednak zostać chwilę w Galicji. Poznaje tam bowiem bliskich Alvaro, o których istnieniu nie miał pojęcia.

W międzyczasie Manuel zaczyna odkrywać sekrety swojego ukochanego. Okazuje się, że Alvaro pochodził z zacnej i bogatej rodziny, teraz wrogo nastawionej do męża zmarłego. Sieć tajemnic i niedopowiedzeń rozszerza się w szybkim tempie, a na horyzoncie pojawia się pewien emerytowany policjant z własną, mroczną teorią na temat wypadku. Nogueira przypuszcza, że tragedia nie była jedynie nieszczęśliwym zbiegiem okoliczności, a w śmierć Alvaro mogą być zamieszani członkowie jego własnej rodziny.

Manuel i Nogueira  rozpoczynają nieoficjalne śledztwo w tej sprawie. Wkrótce dołącza do nich ksiądz Lucas. Wspólnie spróbują odkryć tajemnicę życia i niespodziewanej śmierci Alvaro.

Najpopularniejsza hiszpańska powieść

Dam ci to wszystko to kryminał, który pokochali Hiszpanie. Książka Dolores Redondo przez długie miesiące nie schodziła z list bestsellerów. Powieść została doceniona także przez krytyków – otrzymała najważniejszą literacką nagrodę w Hiszpanii – Premio Planeta 2016.

W Polsce Dolores Redondo znana jest ze swojej trylogii kryminalnej Dolina Baztán. Powieść Dam ci to wszystko ukazała się nakładem Wydawnictwa Kobiecego. Już teraz możecie ją kupić tutaj >>