Małgosia i Jaś

Małgosia i Jaś to film, który jest już dostępny w polskich kinach. Jak łatwo się domyślić po tytule, jest to horror oparty na motywach mrocznej baśni braci Grimm. W związku z tym produkcja zainteresuje wszystkich miłośników mrocznych klimatów. Jak się okazuje, twórcy filmu wywracają popularną baśń do góry nogami. Mimo to udało się im dochować wierności duchowi oryginalnej historii, stworzonej przez pisarzy. Jesteście ciekawi, czego możecie spodziewać się po produkcji? Koniecznie to sprawdźcie i przekonajcie się sami! Gwarantujemy, że nie pożałujecie.

Małgosia i Jaś

Małgosia i Jaś – kilka słów o produkcji oraz fabule i zwiastun

Za reżyserię filmu odpowiada Oz Perkins, natomiast scenariusz stworzył Rob Hayes. W rolę Małgosi wcieliła się Sophia Lillis, natomiast Jasia zagrał Samuel Leakey. Poza tym oprócz nich na ekranach pojawią się m.in.: Alice Krige, Jessica de Gouw, Ian Kenny czy Charles Babalola.

Oto jak reżyser opisuje najnowszy projekt:

Adaptując w XXI wieku tak popularną i tak często przerabianą historię, należy znaleźć w niej odrobinę świeżości, coś, co sprawi, że stanie się ona aktualna dla nowego pokolenia widzów. A jednocześnie nie wolno w żaden sposób spłaszczyć oryginału. Dlatego w naszym filmie czuć ducha braci Grimm, ale całość jest zupełnie inna.

Oficjalny opis filmu zaś głosi: Dawno, dawno temu w odległej baśniowej krainie… nic nie przypomina bajki. Wszechobecny głód i brak pracy zmusza rodzeństwo Małgosię i Jasia do opuszczenia rodzinnego domu w poszukiwaniu lepszego miejsca do życia. Jedyna znana im droga wiedzie przez niekończący się las, który wydaje się pulsować jakimś odwiecznym życiem. Wycieńczone wielodniową wędrówką i nieopuszczającym ich strachem dzieci trafiają wreszcie na ludzkie domostwo. Mieszkająca tu dziwna kobieta oferuje im gościnę i posiłek. Przekraczając próg jej domu, Małgosia i Jaś trafiają do miejsca gorszego niż piekło.

Poniżej prezentujemy Wam obiecany zwiastun filmu pt. Małgosia i Jaś. Dajcie znać, czy wybierzecie się do kina. Tymczasem tutaj znajdziecie popularną baśń Jaś i Małgosia w różnych wersjach.