Bear Grylls

Wielu widzów zna Beara Gryllsa z popularnego kanału Discovery Channel, na którym prowadzi dwa programy: Szkoła przetrwania oraz Bear Grylls w miejskiej dżungli. Wielu wie, że jest on brytyjskim alpinistą i podróżnikiem oraz byłym żołnierzem brytyjskich sił specjalnych. Jednak poza tym, o czym nie wszyscy wiedzą, jest on także świetnym pisarzem. Dzięki swojemu doświadczeniu potrafi przenieść Czytelnika w dobrze znany sobie świat ekscytujących i niebezpiecznych przygód. Wśród książek, których jest autorem można znaleźć tytuły dotyczące jego wypraw, zdrowego odżywiania, ćwiczeń fizycznych oraz thrillery, czy cykl powieści przygodowych.

Poniżej prezentuję trzy propozycje najciekawszych moim zdaniem książek Beara Gryllsa, które pokazują nie tylko szkołę przetrwania, ale i przenoszą w świat niezwykłych przygód.

Najciekawsze książki Beara Gryllsa

1. Pazury krokodyla

Z książek Gryllsa na uwagę zasługuje szczególnie cykl Misja przetrwanie, który składa się z ośmiu części, opisujących przygody Becka Grangera. Są to książki polecane zarówno dorosłym, jak i młodzieży. Pazury krokodyla to piąty z kolei tom cyklu, przedstawiający wyprawę do Australii, gdzie czeka na bohatera niebezpieczna przygoda. Podczas niej będzie próbował dowiedzieć się prawdy o wypadku swoich rodziców, a także wystawione na próbę zostaną jego umiejętności survivalowe. Wraz ze swoją przyjaciółką Brihonny, Beck przeżyje kolejną niezapomnianą przygodę. Będzie ona pełna wielu nieprzewidzianych sytuacji oraz niesamowitych zwrotów akcji, które z pewnością przypadną Czytelnikowi do gustu.

2. Instynkt śnieżnej pantery

Druga książka, którą chcę polecić to właśnie Instynkt śnieżnej pantery. Jest to tom stosunkowo nowy, bo ukazał się zaledwie rok temu i stanowi ostatnią dotychczas wydaną część cyklu Misja przetrwanie. Tym razem autor przenosi Czytelnika do Południowej Azji, do Nepalu. Podobnie jak w poprzednich częściach główny bohater Beck Granger stawia czoła swoim wrogom i wykorzystując ponownie swoje niezwykłe zdolności szkoły przetrwania, stara się poznać całą prawdę o swoich zmarłych rodzicach.

Czy tym razem uda mu się ujść cało? Czy podoła wszystkim przeciwnościom losu, które pojawią się na jego drodze? Sięgnijcie po tą pozycję i przekonajcie się sami.

3. Lot widmo

Trzecia propozycja to książka pokroju powieści przygodowej i trzymającego w napięciu thrillera. Jest niebezpieczny teren amazońskiej dżungli i poszukiwanie przygód, są dzikie plemiona i śmiercionośne stworzenia, a co najważniejsze – bohater musi radzić sobie w trudnych sytuacjach, w których jego życie wisi na włosku. Fabuła wciąga Czytelnika od pierwszych stron i trzyma w napięciu do końca. Współczesność przeplata się z historią II Wojny Światowej i w tym przypadku na plus zasługuje duża wiedza na ten właśnie temat, którą wykazał się autor, a także, jak w wielu jego innych książkach, doświadczenie w ekstremalnych warunkach. Lot widmo to dopiero pierwszy tom przygód odważnego i niezłomnego Willa Jaegera, a ciąg dalszy z pewnością okaże się równie wciągający i ekscytujący.

Książki Beara Gryllsa są nie tylko ciekawe i wciągające zarówno dla starszych i młodszych odbiorców, ale przede wszystkim każdy może dowiedzieć się z nich, jak przetrwać w najbardziej ekstremalnych miejscach świata, często bez wody i jedzenia. Nie musisz być wielkim fanem Gryllsa, aby sięgnąć po te książki. Więc Czytelniku, jeśli jeszcze ich nie czytałeś, serdecznie Ci je polecam.

Te i wiele innych książek tego autora znajdziesz tutaj.