Pomysł na prezent

3 nowości z końca roku, które podbiły serca

W ciągu ostatnich kilkunastu lat świat przeszedł metamorfozę. Na dobre w nasze życie weszły komputery, telefony, różnego rodzaju gry i wydawać by się mogło, że w chwili obecnej nikt już nie czyta książek. Zwłaszcza „z własnej woli” – książek innych niż lektur i książki niezbędne do poszerzania umiejętności, tylko dla odpoczynku, relaksu. A jednak…czytamy! 🙂 Cieszy nas to niezmiernie! Czytają zarówno młodzi, jak i starsi. Statystyki mówią, że dobra książka nie wyszła z mody. Wręcz przyciąga Czytelnika jak magnes. Oto nowości, które są wysoko w rankingach czytelniczych, a ich autorzy są popularni i lubiani.

Nowosci

Nowości – bo dobra książka zawsze jest w modzie!

Dziewczyna z pociąguDziewczyna z pociągu Paula Hawkins. Książka opowiada o dziewczynie imieniem Rachel, która codziennie rano dojeżdża do pracy tym samym pociągiem. Wie ona, że ten pociąg zawsze zatrzymuje się przed tym samym semaforem, naprzeciw szeregu domów. Tak się przyzwyczaiła do ciągle powtarzającej się sytuacji, że zaczyna jej się nawet wydawać, że zna ludzi mieszkających w jednym z tych domów. Cały czas myśli sobie, że ci ludzie wiodą cudowne, szczęśliwe życie. Marzy, by być tak samo szczęśliwa jak oni. Nagle zauważa coś wstrząsającego, widzi to tylko przez krótką chwilę, ponieważ pociąg rusza. Teraz ma szansę stać się częścią życia tych ludzi, a do tej pory widywała ich przecież tylko z daleka. Przekonują się oni, że Rachel jest kimś więcej, niż tylko dziewczyną z pociągu. Nowość reklamowana jako książka, która sprzedaje się co 6 sekund w Stanach, przyciągnęła uwagę wielu Czytelników. Większość recenzji wychwala książkę pod niebiosa, więc warto się nią zainteresować.

Tron z czaszek 2Tron z Czaszek. Księga 2 to książka z serii Malowany człowiek. Ta książka Petera V. Bretta przedstawia bardzo niezwykłą opowieść, która jest pełna nieprzewidywanych zwrotów akcji. Tron z Czaszek jest całkiem pusty. Zniknął wybawiciel ludu pustyni. Nie ma również wybawiciela z zielonych krain. Zaczyna się bardzo brutalna walka o władzę. Synowie Ahmanna nie cofną się zupełnie przed niczym. Pojawia się też wiele intryg wokół bluszczowego tronu, władcy Thesy bagatelizują zagrożenie ze strony Sharum. Zmienia się dosłownie wszystko, jednak demony wychodzą z otchłani. Rodzi się plan, którego celem są wojny o ocalenie ludzkości. Kolejna książka z cyklu demonicznego należy do tych nowości, które każdy wielbiciel serii chciałby widzieć na swej półce. Zwłaszcza, że jest tak pięknie wydana!

MarsjaninMarsjanin Andy Weir 2015. Mark Watney był jednym z pierwszych ludzi, którzy stanęli na Marsie. Obecnie jest pewien, że będzie pierwszym człowiekiem, który tam umrze. Ogromna burza piaskowa sprawia, że ekspedycja marsjańska musi uciekać z Czerwonej Planety. Gdy ciężko ranny Mark odzyskuje przytomność stwierdza, że został sam na Marsie, w dodatku kończy mu się tlen. Nawet jeśli ktoś z Ziemi wyruszyłby na ratunek to trwałoby to około 4 lat. Zapasy Marka wystarczą na 31 dni. Mark nie poddaje się bez walki.

Jest to książka z gatunku science fiction, pierwsza powieść wyżej wymienionego autora. Pierwsze wydanie w języku angielskim ukazało się już w roku 2011 nakładem wydawnictwa Crown Publishers. W Polsce ta książka ukazała się 19 listopada 2014 roku. Została ona wydana przez wydawnictwo Akurat. Na podstawie tej książki powstał także film Marsjanin, którego reżyserem jest Ridley Scott. Główną rolę w tym filmie zagrał Matt Damon. Premiera tego filmu miała miejsce 11 września 2015 roku i w związku z nowym wydaniem z okładką filmową zamieszczamy tę propozycję jako nowość.