4 sezon Cormorana Strike'a - co wiadomo. 4 sezon Cormorana Strike'a

Dobra wiadomość dla fanów popularnego serialu Cormoran Strike. 30 sierpnia stacja BBC One wyemitowała pierwszy odcinek czwartego sezonu. Tom Burke i Holliday Grainger po raz kolejny wcielają się w postacie wymyślone przez J.K. Rowling (pod pseudonimem Robert Galbraith). Sezon ten jest ekranizacją Zabójczej bieli, czwartego tomu serii kryminałów o prywatnym detektywie Cormoranie Strike’u i jego wspólniczce Robin Ellacotte.  4 sezon Cormorana Strike’a już niedługo w polskiej dystrybucji.

4 sezon Cormorana Strike'a

Kadr z serialu

4 sezon Cormorana Strike’a

Scenariusz napisany przez Toma Edge’a jest kontynuacją losów znanych już widzom bohaterów, którzy swoje pierwowzory zawdzięczają bogatej wyobraźni J.K Rowling. Autorka kojarzona przez wiele lat z literaturą dziecięcą, jako Robert Galbraith stworzyła charaktery, które podbiły serca dorosłych czytelników. Seria kryminałów zyskała wielu fanów na całym świecie. Potencjał w jej historii zauważył główny brytyjski publiczny nadawca radiowo-telewizyjny BBC. Serial Cormoran Strike również cieszy się ogromną popularnością.

Książka Zabójcza biel, która ukazała się w 2018 roku nakładem Wydawnictwa Dolnośląskiego, wprowadza czytelnika w kolejną tajemniczą sprawę kryminalną. Tym razem w londyńskim biurze prywatnego detektywa Cormorana Strike’a przy Denmark Street zjawia się młody mężczyzna o imieniu Billy i twierdzi, że w dzieciństwie był świadkiem morderstwa. Sprawia wrażenie osoby cierpiącej na zaburzenia psychiczne, jednak detektyw traktuje jego zapewnienia bardzo poważnie. Śledztwo prowadzi Strike’a i Robin do tajemniczego sanktuarium w Parlamencie i malowniczego dworku na wsi.

Zabójcza biel — książka a ekranizacja

Podobnie jak w poprzednich adaptacjach trzech pierwszych kryminałów Galbraitha – Wołaniu kukułki, Jedwabniku i Żniwach złagłówny wątek pozostaje wierny książkom. Jednak niektóre postaci i związane z nimi zagadnienia nie pojawiają się na małym ekranie. W rozmowie z prasą scenarzysta Tom Edge ujawnił, że jedna kluczowa scena z książki została wycięta. Fani powieści na pewno zorientują się która. Dodał też, że jednym z największych wyzwań w jego pracy jest przekształcenie obszernej fabuły książki w jedynie cztery godziny serialu.

25 listopada swoją premierę będzie miała piąta część tej serii kryminałów J.K Rowling, Niespokojna krew. Czy na jej podstawie powstanie piąty sezon serialu?

Jeśli dopiero planujesz rozpocząć przygodę z ekranizacją serii o Cormoranie Strike’u — jak na prawdziwego mola książkowego przystało — sięgnij najpierw po książki Roberta Galbraitha: Wołanie kukułki, JedwabikŻniwa złaZabójczą biel i Niespokojną krew, która już w listopadzie trafi na półki księgarń.

Połączone artykuły: