6 książek podobnych do Gry o tron

6 książek podobnych do Gry o tron to zestawienie, na które szczególną uwagę powinni zwrócić miłośnicy sagi Pieśni Lodu i Ognia autorstwa George’a R. R. Martina. Wspomniana seria wzbudza ogromne emocje z dwóch powodów. Po pierwsze już 14 kwietnia bieżącego roku na HBO widzowie będą mogli obejrzeć ostatni sezon niezwykle popularnego serialu. Po drugie zaś książkowa seria wciąż czeka na kontynuację, a czytelnicy mają coraz więcej wątpliwości, że w ogóle zostanie zakończona. Do tej pory na rynku pojawiło się pięć tomów z sagi Pieśń Lodu i Ognia. Martin nieustanie zapowiada rychłe nadejście szóstej części pt. Wichry zimy jednak, jak już wspomnieliśmy, z powodu braku konkretnej daty premiery, fani czarno to widzą. Poza tym warto tutaj również wspomnieć, że serial już dawno toczy się swoim torem, nie bacząc na wydarzenia z książki. A sam autor zapowiedział, że nie ma zamiaru oglądać kolejnych sezonów, by nie inspirować się rozwiązaniami fabuły, występującymi w produkcji.

W związku z tym 6 książek podobnych do Gry o tron to doskonała propozycja dla tych, którzy chcieliby poznać podobne, epickie historie. Ponadto to także świetna alternatywa dla tych, którzy niecierpliwie czekają na zakończenie sagi Pieśni Lodu i Ognia. Bo przecież nic tak nie umila oczekiwania, jak kolejna, dobra seria!

6 książek podobnych do Gry o tronKról Demon, tom I serii Siedem Królestw

Król Demon - kup na TaniaKsiazka.plHan Alister do niedawna jeszcze parał się złodziejstwem. Ponieważ musiał utrzymać siebie, matkę oraz swoją siostrę. Mógłby sprzedać wszystko, żeby zapewnić im byt, jednak jedynej wartościowej rzeczy, jaką posiada, akurat sprzedać się nie da. Chodzi o grube srebrne bransolety z wygrawerowanymi runami, które Han od zawsze nosi na rękach. Najwyraźniej są one magiczne, bo rosną wraz z nim i nie da się ich ściągnąć. Poza tym, jakby tego było mało, Han wchodzi w posiadanie magicznego amuletu, który należał niegdyś do Króla Demona. Czarownik ten przed tysiącami lat omal nie doprowadził do zagłady całego świata i został pokonany przez waleczną królową Hanalei.

W związku z tym dzielna bohaterka staje się wzorem dla Raisy ana’Marianny, następczyni tronu Fells. Nie uśmiecha jej się rola, jaką próbuje narzucić jej matka, wiążąc ją z księciem. Co prawda zamek ma duży, jednak rozumem nie grzeszy. Spotkanie Raisy i Hana sprawi, że Siedem Królestw zadrży w posadach.

6 książek podobnych do Gry o tronMalowany człowiek, tom I serii Cykl DemonicznyMalowany człowiek - sprawdź na TaniaKsiazka.pl

Demony budzą się zawsze wtedy, kiedy przychodzi noc. Otchłańce królują w najciemniejszej godzinie na terytoriach, na co dzień zamieszkiwanych przez ludzi. Ochroną przed nimi są wyłącznie runy, które utrwalone zostały na kręgach podróżnych czy przydomowych opłotkach. Tym samym tworzą barierę nie do pokonania dla demonów. Jednak ta ochrona czasem zawodzi. W związku z tym Arlen doskonale wie, co może się stać, kiedy runy niespodziewanie zawiodą. Jego chęć do tego, aby zwalczyć strach przed nocą, jest jednak o wiele silniejsza. Chce pozbyć się intruzów i sprawić, aby każdy mógł czuć się bezpiecznie. Pomagają mu w tym Leesha, szkoląca się u starej zielarki, Rojer, wędrowny minstrel oraz Jardir, znany jako Pustynna Włócznia.

6 książek podobnych do Gry o tronDziecko Odyna, tom I serii Krucze pierścienie

Dziecko Odyna - zobacz na TaniaKsiazka.plGłówną bohaterką jest Hirka. Dziewczynka nie jest taka jak inni mieszkańcy świata, w którym wyrosła. W przeciwieństwie do nich nie ma ogona. Takie stworzenia wzbudzają strach i odrazę. Gdy jako noworodek została porzucona i skazana na pewną śmierć, przygarnął ją Thorrald. Mężczyzna wychował dziewczynkę, zatajając prawdę. Gdy Hirka, już jako nastolatka, dowiaduje się, że nie ma ogona nie z powodu wypadku, tylko z powodu swojego pochodzenia, jej życie się zmienia. Ponieważ jest córką Odyna i nie jest jedyna. Tym samym dziewczyna będzie musiała walczyć o to, żeby przetrwać.

6 książek podobnych do Gry o tronOstatnie Królestwo, tom I serii Wojny WikingówOstatnie królestwo - kup na TaniaKsiazka.pl

Anglia, IX wiek. Wikingowie plądrują i zajmują ziemie kolejnych anglosaskich królestw. Uhtred, syn ealdormana Northumbrii, trafia do duńskiej niewoli po tym, jak jego ojciec zginął w walce z najeźdźcami. Tym samym dorasta wśród wikingów, żyje zgodnie z ich zasadami, staje się częścią rodziny jarla Ragnara i wojownikiem. Jednak przeznaczenia nie da się oszukać. Los jest nieubłagany. W chaosie duńskiej inwazji, w wirze walki Uthred staje przed wyborem, czy być lojalnym wobec tych, którzy go wychowali, czy wobec saskich pobratymców.

6 książek podobnych do Gry o tronKażde martwe marzenie, tom V z serii Opowieści z meekhańskiego pogranicza

Każde martwe marzenie - kup na TaniaKsiazka.plDeana d’Kllean, niegdyś Pieśniarka Pamięci oraz mistrzyni miecza, a obecnie rządząca pustynnym księstwem wybranka boga Ognia, stoi na progu wojny. Powstanie niewolników, które właśnie wybuchło u południowych granic państwa, z dnia na dzień zatacza coraz szersze kręgi. Poza tym Genno Laskolnyk wraz ze swoim czaardanem wolnych jeźdźców wchodzi w sam środek wojny. Czego szuka pośród niewolników, którzy zdecydowali zrzucić jarzmo krwawych panów? Tymczasem tysiąc mil na północ Czerwone Szóstki trafiły na tajemnicę, która pochłonęła już niejedną ofiarę. Czy odwaga, którą posiadają górale, ocali im życie?

6 książek podobnych do Gry o tronKorona śniegu i krwi, tom I serii Odrodzone królestwo

To niczym Gra o tron R.R. Martina, osadzona w polskich realiach. Napisana z rozmachem powieść historyczna, zKorona śniegu i krwi - kup na TaniaKsiazka.pl elementami fantasy, zachwyca krytyków i czytelników. Historia stworzona przez Cherezińską zabierze Was wprost do czasów wczesnych dziejów Polski. Okresu panowania Piastów i okresu Wielkiego Rozbicia. Autorka z niezwykłym rozmachem kreśli postacie historyczne, wplata wątki sensacyjne i fantastyczne, tworząc powieści-arcydzieła, od których trudno się oderwać.

Ponadto idealnie przeplata historię Polski z barwną i wciągającą fikcją literacką. Jej niezwykła wyobraźnia i doskonałe pióro zapełniają puste luki na kartach polskich dziejów, tworząc niezwykłe portrety i fascynujące wydarzenia.