7 książek o piłce nożnej - sprawdź na TaniaKsiazka.pl

7 książek o piłce nożnej to zestawienie, wobec którego obojętnie nie przejdzie prawdziwy fan tego sportu. Wśród dzisiejszych propozycji znalazło się parę zapowiedzi, gorąca nowość, a także kilka książek, dostępnych na rynku już od dłuższego czasu. Jedno jest pewne. To tytuły obowiązkowe w domowej biblioteczce każdego miłośnika piłki nożnej.

Epidemia koronawirusa zmieniła nie tylko nasze codzienne życie. Wywarła też ogromny wpływ na rozgrywki piłkarskie. Zostały wstrzymane największe i najpopularniejsze ligi światowe, zamknięto stadiony, odwołano mnóstwo wydarzeń sportowych. Teraz powoli włodarze próbują przywrócić klubowe zmagania. Wprowadzają nowe restrykcje, zastanawiają się, jak przywrócić tłumy na stadiony tak, by było to bezpieczne. Tym samym powrót do normalności nie jest łatwy i minie jeszcze trochę czasu, zanim wszystkie te starania przybiorą odpowiedni kształt. Trudno bowiem wyobrazić sobie rozgrywki meczowe bez kibiców. W związku z tym, by, choć trochę umilić czas wszystkim fanom tej sportowej rywalizacji, przygotowaliśmy nasze zestawienie. To 7 książek o piłce nożnej, na które warto zwrócić szczególną uwagę. Sprawdźcie sami!

7 książek o piłce nożnej - sprawdź na TaniaKsiazka.pl

Historia polskiej piłki nożnej - kup na TaniaKsiazka.pl7 książek o piłce nożnej – Historia polskiej piłki nożnej

Świetna sprawa dla wszystkich, którzy chcieliby sprawdzić swoją wiedzę o historii polskiej piłki nożnej. Ponieważ czytelnicy będą mieli tu do czynienia z obszernym quizem właśnie na ten temat. To doskonały sposób na zabicie nudy i wspólną zabawę z rodziną i innymi fanami futbolu.  Ponadto kompleksowe ujęcie tematu: reprezentacja, rozgrywki ligowe i pucharowe, piłkarze, trenerzy, stadiony, rekordy, ciekawostki, niezapomniane mecze i wydarzenia sprawia, że może być ona cennym źródłem wiedzy dla każdego miłośnika polskiego futbolu.

Książka już dostępna.

7 książek o piłce nożnej – Zieloni. Szombierki, niezwykły śląski klub7 książek o piłce nożnej - sprawdź na TaniaKsiazka.pl

Słyszeliście o takiej drużynie jak Szombierek Bytom? To mały, śląski klub, który w niezwykłych okolicznościach zdobył Mistrzostwo Polski w 1980 roku. W ówczesnej szarej rzeczywistości zmęczeni codziennością ludzie zaczynali nieśmiało wierzyć, że może będzie lepiej. A Szombierki niczym kolorowy, nieznany ptak wzbudziły podziw i zdumienie w całej Polsce.

Książka dostępna od 1 czerwca 2020 roku.

W krainie piłkarskich bogów - zobacz na TaniaKsiazka.pl7 książek o piłce nożnej – W krainie piłkarskich bogów. O Polakach w Serie A

Pierwszym polskim nazwiskiem, jakie znali wszyscy Włosi, było Wojtyła, drugim… Boniek. Tak, tak. Z czasem w Serie A zaczęli grać: Glik, Zieliński, Szczęsny, Milik oraz Piątek. Co prawda Serie A nie jest już taką potęgą jak w latach dziewięćdziesiątych, ale nie da się zaprzeczyć, że to najbarwniejsza liga Europy. Wszystko to, co nie przystoi profesjonalnym piłkarzom, jest tu na porządku dziennym: palenie papierosów w szatni, imprezy do białego rana, wiara w zabobony, kłótnie i bójki piłkarzy z trenerami. Dzięki tej książce czytelnicy otrzymają dostęp do nieznanych historii i anegdot z włoskich stadionów czy szatni, które autorzy usłyszeli od polskich byłych i obecnych piłkarzy.

Książka dostępna od 1 lipca 2020 roku.

7 książek o piłce nożnej – Borussia Dortmund. Siła żółtej ściany7 książek o piłce nożnej - sprawdź na TaniaKsiazka.pl

Drużyna swój ogromny sukces zawdzięcza nie tylko bramkostrzelnym napastnikom, przebojowym pomocnikom, solidnym obrońcom i charyzmatycznym trenerom. Ponieważ ten klub to przede wszystkim wspaniali kibice, którzy nie odwrócili się od klubu nawet w najtrudniejszych momentach. Dzięki tej książce czytelnicy poznają historię Zagłębia Ruhry, powstania Borussii i budowy Westfalenstadion. Dowiedz się także, jak duży wpływ na rozwój klubu z Dortmundu mieli Polacy. Nie tylko za sprawą słynnego tria: Lewandowski, Błaszczykowski, Piszczek.

Książka już dostępna.

Premier League - kup na TaniaKsiazka.pl7 książek o piłce nożnej – Premier League. Historia taktyki w najlepszej piłkarskiej lidze świata

Autor książki zabiera czytelników w fascynującą podróż przez angielskie stadiony. Tym samym pokazuje, jak tamtejsza liga w ciągu 25 lat wykazywała taktyczny postęp, tłumaczy, którzy menedżerowie okazali się rewolucjonistami i którzy piłkarze zupełnie odmienili futbol.

Książka już dostępna.

7 książek o piłce nożnej – Aniołowie o brudnych twarzach. Piłkarska historia Aniołowie o brudnych twarzach. Piłkarska historia Argentyny - sprawdź na TaniaKsiazka.plArgentyny

To fascynująca opowieść o historii futbolu w Argentynie. Od nieśmiałych początków, poprzez żywiołowy styl gry będący raczej antyfutbolem, aż po mieszankę maestrii i skuteczności powstałą na skutek starań Césara Luisa Menottiego. Nie mogło również zabraknąć opowieści o pięciu przegranych finałach XXI wieku. Ponadto czytelnicy mogą spodziewać się tu również niezwykłej podróży przez argentyńską historię i kulturę.

Książka już dostępna.

Zapiski z Królestwa - kup na TaniaKsiazka.pl7 książek o piłce nożnej – Zapiski z Królestwa

To aż 50 opowieści, często oddalonych od siebie w czasie oraz przestrzeni. Ponieważ autor porusza się po szerokiej historii angielskiego futbolu. Nie ogranicza się jednak do najwyższej klasy rozgrywkowej. W związku z tym spotkacie tam również przedstawicieli najniższych lig, którzy jak mało kto potrafią oddać klimat brytyjskich boisk i zaangażowania ich zawodników. Ponadto każda z tych opowieści została dodatkowo wzbogacona sfabularyzowanymi wstępami. Dzięki temu jeszcze mocniej wpływają na wyobraźnię czytelnika, przybliżając mu mentalność Anglików.

Książka już dostępna.