Ekranizacje i adaptacje

Powstanie adaptacja serialowa książki „Wszystko, co lśni”

Wszystko, co lśni

Wszystko, co lśni – serial

Wszystko, co lśni to książka autorstwa Eleanor Catton, która w roku 2013 została laureatką Man Booker Prize. Teraz na jej podstawie powstanie adaptacja w postaci serialu zapowiedzianego przez BBC Two. Nad projektem będzie czuwać sama pisarka. Co więcej! Fani Eleanor Catton będą mieli okazję spotkać ją na tegorocznym Festiwalu Conrada w Krakowie.

Wszystko, co lśni – gorączka złota

Wszystko, co lśni to historia, której akcja umieszczona została w czasach gorączki złota, w Nowej Zelandii. Główny bohater, Walter Moody, udaje się na miejsce skuszony wizją szybkiego wzbogacenia się. Jednak za wspaniałymi opowieściami o niewyobrażalnym bogactwie kryją się również mroczne tajemnice. Okazuję się, że kilka dni przed przybyciem Moodyego doszło do niewyjaśnionych wypadków. Bez śladu zaginął młody bogacz, który potrafił przemienić w złoto wszystko, czego się dotknął. Na drodze do miasta Hokitika znaleziono nieprzytomną prostytutkę, która próbowała popełnić samobójstwo. Jeden z poszukiwaczy złota zapija się na śmierć we własnej chacie. Po jego śmierci odkryto tam niewyobrażalną fortunę. Czyżby sprawdzało się powiedzenie, iż to typowa przypadłość złota, że jest go ciągle za mało?

Wszystko, co lśni to niezwykle porywająca historia, w której Eleanor Catton w sposób mistrzowski umieszcza kilka postaci, nadając im niezwykle ważną rolę do odegrania oraz przydziela odpowiednie miejsce. Nic tu nie dzieje się bez przyczyny. Jest to z pewnością świetna propozycja dla wszystkich miłośników wątków historycznych, kryminalnych, sensacji oraz przygód niczym z Dzikiego Zachodu.

Zdjęcia do adaptacji Wszystko, co lśni mają ruszyć najprawdopodobniej już na początku 2017 roku. Sama autorka o projekcie mówi następująco: Pisanie scenariusza to jak nauka gry na nowym instrumencie – melodia niby jest ta sama, ale wszystko inne się zmienia. Świetnie się bawię i codziennie uczę się czegoś nowego, jestem bardzo podekscytowana mogąc oglądać świat mojej książki przeniesiony do prawdziwego świata. Czekamy więc z niecierpliwością na efekty.