Małe życie, powieść autorstwa Hanyi Yanagihary, trafi na ekrany w postaci mini serialu. Jest to ostatnio dość popularna wśród filmowców forma. Książka była nominowana m. in. do Nagrody Bookera 2015. Prawa do realizacji produkcji wykupił producent filmowy, Scott Rudin. Ma on na swoim koncie sukces związany z filmami takimi, jak To nie jest kraj dla starych ludzi, Truman Show czy Dziewczyna z tatuażem. Reżyserią natomiast zajmie się Joe Mantello.

Małe życie

Małe życie – mini serial na podstawie książki

Małe życie – demony przeszłości

Książka Małe życie opowiada losy czwórki przyjaciół, którzy po studiach postanawiają przenieść się do Nowego Jorku, chcąc właśnie tam ułożyć sobie życie. Akcja powieści dzieje się na przestrzeni kilkudziesięciu lat. Jude, jeden z paczki, wyróżnia się na tle innych. Nigdy nie wspomina o swojej przeszłości, nie mówi nic o rodzinie. Przyjaciele dostrzegają, że chłopak kryje w sobie niezwykle mroczną tajemnic. Wywołuje to u niego problemy zdrowotne i emocjonalne. Jude ewidentnie nie potrafi zapomnieć o tym, co wydarzyło się kiedyś. Nie potrafi uporać się z demonami przeszłości. Z biegiem czasu cała paczka zaczyna poznawać wydarzenia z dawnego życia Judea, które dręczą go do tej pory. To, czego się dowiedzą, wystawi ich przyjaźń na ciężką próbę. Będą musieli udowodnić, że mają ogromne pokłady empatii i są gotowi stawić czoła dorosłości.

Nie jest jeszcze wiadome, kto wcieli się w najważniejszą rolę z powieści Małe życie. Autorka książki zwróciła się z prośbą o pomoc do swoich fanów na Facebooku. Wśród najczęściej wymienianych nazwisk pojawiają się: Eddie Redmayne, Ezra Miller, Rami Malek oraz Ben Whishaw. Czy wybór padnie na któregoś z nich? Trudno stwierdzić.

Hanyi Yanagihary, autorka powieści, na swoim profilu umieściła następującą wiadomość odnośnie planowanego projektu: Teraz to po prostu będzie musiało być sprzedane do sieci telewizyjnych lub serwisów streamingowych – damy wam znać, kiedy i czy to nastąpi. Dzięki, jak zawsze, za wasze zainteresowanie i waszą miłość do chłopaków, trzymajcie kciuki!