Nagroda im. Zajdla – znamy tegorocznego zwycięzcę!

Pamięć wszystkich słów. Opowieści z meekhańskiego pogranicza

Nagroda im. Zajdla w tym roku powędrowała do Roberta M. Wegnera. 21 sierpnia, podczas trzydziestej pierwszej edycji Polconu, artysta odebrał dwie statuetki: za powieść oraz opowiadanie. Tym samym pisarz powtórzył swój sukces z 2013 roku, kiedy również otrzymał nagrodę w obu kategoriach. Takim wyczynem zapisał się w historii jako pierwszy autor, któremu aż dwukrotnie udało się zgarnąć wyróżnienie w obu kategoriach.

Nagroda im. Zajdla to wyróżnienie literackie, które przyznawane jest co roku w ramach konwentu Polcon, w dziedzinie fantastyki. O tym, do kogo powędruje statuetka w dwóch kategoriach decydują uczestnicy wydarzenia. Całkiem niedawno, bo od 2005 roku, zaczęto publikować fragmenty nagrodzonych powieści oraz opowiadań w bezpłatnej antologii, która ma za zadanie promować polską fantastykę.

Nagroda im. Zajdla – tegoroczny zwycięzca

Tegoroczna Nagroda im. Zajdla trafiła do Roberta M. Wegnera za powieść Pamięć wszystkich słów. Opowieści z meekhańskiego pogranicza oraz za opowiadanie pt. Milczenie owcy. Tytuł pierwszy jest czwartą częścią z całego cyklu, który opowiada historię światów różnych nacji, języków, wierzeń oraz magii. Bohaterowie zmuszeni są wybierać, choć wydawać by się mogło, że los nie pozostawił im za dużego wyboru. To niezwykle fascynująca wędrówka po pustyni i niebezpiecznych uliczkach wschodnich miast. Natomiast opowiadanie pochodzi ze zbioru Legendy polskie. Oprócz podobnego, podwójnego sukcesu z roku 2013, artysta ma na swoim koncie jeszcze jedną nagrodę w kategorii opowiadania za Wszyscy jesteśmy Meekhańczykami.

Gratulujemy zwycięzcy i życzymy dalszych sukcesów.