Ekranizacje i adaptacje

Znamy bohaterów ekranizacji „American Assassin”

Taylor Kitsch

American Assassin – ekranizacja

Książka American Assassin (w Polsce znana pt. Amerykański zabójca) zostanie zekranizowana. Wiemy już, kto wcieli się w rolę głównego bohatera na wielkim ekranie. Będzie to Taylor Kitsch, znany m. in. z tak świetnej produkcji jak Detektyw. Razem z nim w filmie wystąpią również Dylan O’Brien oraz Michael Keaton, który zagra rolę weterana zimnej wojny i będzie miał za zadanie wyszkolić głównego bohatera. Trzeba przyznać, że obsada wygląda obiecująco.

American Assassin – obsada filmu

American Assassin będzie adaptacją powieści Vince’a Flynna o tym samym tytule, która na świecie osiągnęła status bestsellera. Główny bohater, Mitch Rapp, jest szpiegiem CIA, którego najważniejszym zadaniem jest przedostawanie się do grup terrorystycznych. W swojej roli sprawdza się znakomicie i jest to może nawet dość przerażające. W przeszłości Rapp stracił najbliższą osobę w zamachu terrorystycznym i zdaje się, że to właśnie napędza go do ryzykownego, ale zarazem skutecznego działania. Historia American Assassin to opowieść o tym, jak nieszczęśliwy wypadek w jednej chwili może zmienić całe życie. Mitch Rapp ze zdolnego studenta stał się maszyną do zabijania.

Reżyserią filmu zajmie się Michael Cuesta, który na swoim koncie ma już sukces związany m.in. z filmem Wyrok za prawdę. Natomiast za scenariusz odpowiadać będą Marshall Herskovitz, a także Edward Zwick. Premiera filmu przewidziana jest na 2017 rok. Jest to z pewnością dobra wiadomość dla wszystkich miłośników thrillerów oraz kina akcji. Wybieracie się na film? A może czytaliście książkę? Koniecznie podzielcie się opiniami!