Świadek oskarżenia, słynna powieść Agathy Christie, po raz kolejny zostanie zekranizowana. Tym razem reżyserią zajmie się Ben Affleck, który jest nie tylko świetnym aktorem. Na koncie ma m.in. Oscara za najlepszy film (Operacja Argo) oraz za najlepszy oryginalny scenariusz (Buntownik z wyboru), a także dwa Złote Globy.

Świadek oskarżenia

Świadek oskarżenia Agathy Christie ponownie na wielkim ekranie!

Świadek oskarżenia to historia doświadczonego adwokata Wilfrida Robartsa, który od dłuższego czasu zmaga się z ciężką chorobą. Mimo to, decyduje się przyjąć i poprowadzić kolejną sprawę. Jego klientowi, Leonardowi Vole postawiono zarzut zabójstwa bogatej wdowy. Jego ostatnią szansą na obronę są zeznania żony, która jako jedyna może potwierdzić alibi oskarżonego. Kiedy jednak dochodzi do pierwszej rozprawy, ta ku zaskoczeniu wszystkich, postanawia zeznawać przeciwko mężowi. Co nią kierowało? Czy Vole jest faktycznie winny? A może to żona znalazła idealny sposób na to, by pozbyć się męża?

Scenariuszem do filmu Świadek oskarżenia zajmie się Christopher Keyser, natomiast firma 20th Century Fox sfinansuje całą produkcję. Stanowiska producentów zajmą Matt Damon, Jennifer Todd oraz oczywiście, Ben Affleck.

Nie będzie to pierwsza próba realizacji filmowej opowiadania Świadek oskarżenia. W 1957 roku zadania tego podjął się Billy Wilder, który rok później zgarnął za ową produkcję aż sześć nominacji do Oscara. Czy Ben Affleck powtórzy sukces swojego poprzednika? Przekonamy się już wkrótce. Z całą pewnością stoi przed nim nie lada wzywanie. Z niecierpliwością więc czekamy na efekty.