Po świetnie przyjętych Wrzasku i Histerii nadszedł czas na Amok powieść, którą Izabela Janiszewska zamyka swoją debiutancką trylogię kryminalną. Tęskniliście za dziennikarką Larysą Luboń i komisarzem Brunem Wilczyńskim? Jesteście ciekawi, jak zostaną poprowadzone wątki rozpoczęte w poprzednich powieściach? W takim razie sięgnijcie po Amok, bo książkę już możecie znaleźć w księgarniach!

Amok Izabeli Janiszewskiej - finał świetnej serii kryminalnej

Amok Izabeli Janiszewskiej – wszystko ma swój koniec

Jestem pewna, że nie tylko ja czekam na zamknięcie debiutanckiej serii kryminalnej Izabeli Janiszewskiej. Zatem w co tym razem wplączą się bohaterowie?

Lewicki ma swój plan i skrupulatnie, krok po kroku, go realizuje. Ani Larysa, ani Bruno cały czas nie mogą zdobyć dowodów na to, że jest wielokrotnym mordercą. Dlatego komisarz od razu nabiera podejrzeń, kiedy dowiaduje się, że to Lewicki zgłosił zaginięcie policjantki Sylwii Konopackiej. Niebezpieczna gra podchodów i manipulacji, jaka od pierwszej powieści toczy się między mężczyznami, toczy się dalej. Wilczyński wpada w wir emocji, niepewności i momentami przestaje nad sobą panować.

Z kolei Lara pisze artykuł o zagadkowej śmierci bezdomnej znanej jako Lady Di. Tylko że wszystkie poszlaki, jakie uda jej się znaleźć, prowadzą do Hallerów. A dziennikarka już z doświadczenia wie, że z nimi nie powinna zadzierać. Tylko czy kiedykolwiek jakieś niebezpieczeństwo powstrzymało Larysę w dotarciu do prawdy?

Oboje,  Bruno i Lara, staną w obliczu kluczowych wyborów. Będą musieli zmierzyć się z prawdą o nich samym oraz podjąć decyzje, które mogą na zawsze zmienić ich życie.

Ciemność może się przebudzić nawet teraz

Izabela Janiszewska pisze o ciemnej stronie człowieka. Wyciąga na wierzch zło, przygląda mu się, analizuje. Do tego skupia się na motywacjach bohaterów, ich konstrukcji psychologicznej — to bardzo mocne punkty historii, jakie tworzy. Do tego dodajcie ciekawie poprowadzoną fabułę. To wszystko składa się na to, że od powieści autorki trudno się oderwać.

Amok zapowiada się na rollercoaster emocji. W pewnych momentach będziemy zaciekawieni, w innych — przerażeni. W końcu przeszłość, zwłaszcza to, od czego chce się uciec, bardzo często upomina się o swoje miejsce w teraźniejszości.

Jak zakończy się historia Larysy i Brunona? Odpowiedź na to pytanie możemy już poznać, bo książka pojawiła się w księgarniach 14 kwietnia.

Amok Izabeli Janiszewskiej możecie znaleźć tutaj. Poprzednie książki autorki są w tym miejscu.

Sprawdź też: