Ekranizacje i adaptacje

„Ania z Zielonego Wzgórza” ponownie na ekranach!

Ania z Zielonego WzgórzaAnia z Zielonego Wzgórza doczeka się adaptacji pod patronatem Netflix. Firma najwyraźniej zachęcona ogromnym sukcesem związanym ze Stranger Things, podejmie się stworzenia kolejnego projektu, tym razem adaptując na jego potrzebę, znaną z pewnością wszystkim, historię Ani Shirley. Wiceprezes Netflixa, Elizabeth Bradley, o pomyśle mówi następująco: Ania Shirley jest największym darem Kanady, jest znana i kochana na całym świecie. To właściwie jest prawdą i może wróżyć niemały sukces platformie.

Ania z Zielonego Wzgórza ponownie pojawi się na ekranach

Ania z Zielonego Wzgórza najprawdopodobniej ukaże się już w przyszłym roku. Projekt ma składać się z 8 odcinków i dwugodzinnego pilota, którego realizacją ma zająć się Niki Caro. Serial powstanie przy współpracy z Canadian Broadcasting Corporation. Natomiast za scenariusz adaptacji odpowiadać będzie Moira Walley-Beckett, która ma na swoim koncie sukces w postaci nagrody Emmy za serial Breaking Bad. Niestety, nie wiemy jeszcze, kto wcieli się w rolę głównej bohaterki. Wieść o nowej adaptacji filmowej tej kultowej powieści z pewnością ucieszy miliony fanów na całym świecie.

Ania z Zielonego Wzgórza to książka autorstwa Lucy Maud Montgomery, która opowiada historię rudowłosej sierotki. Dziewczyna przez przypadek trafia do małżeństwa zamieszkującego Zielone Wzgórze i od tej chwili staje się częścią ich życia. Zadziorny charakter i nieskrępowana niczym wyobraźnia nierzadko sprawiają, że Ania wpada w kłopoty. Jednak jej wrażliwe serce i niezwykła radość, którą zaraża wszystkich dookoła sprawiają, że nie sposób nie pokochać tej dziewczyny.

Czekamy więc z niecierpliwością na nową adaptację, którą szykuje nam Netflix.