Ekranizacje i adaptacje

„Mort” Terry’ego Pratchetta doczeka się ekranizacji!

MortMort autorstwa Terry’ego Pratchetta to jedna z wielu powieści fantasy autora, która zachwyca nie tylko humorem, ale oczywiście również kunsztem literackim. Teraz dla wszystkich miłośników książki, jak i wielbicieli dobrego kina, mamy dobrą wiadomość. Na konwencie Discoworld podano oficjalną informację, która mówi o tym, iż powieść Mort Terry’ego Pratchetta zostanie zaadaptowana na potrzeby filmowej produkcji.

Mort – ekranizacja niezwykłej powieści Terry’ego Pratchetta

Scenariuszem do kinowej adaptacji książki pt. Mort zajmie się Terry Rossio. Na koncie ma on sukcesy związane z głośnymi produkcjami tj. Shrek czy Piraci z Karaibów. Na razie jeszcze nie wiemy, kto miałby odpowiadać za reżyserię. Warto wspomnieć, że już raz próbowano podjąć się stworzenia filmowej wersji owej powieści, jednak nigdy nie doprowadzono projektu do końca. Mamy nadzieję, że tym razem wszystko ułoży się pomyślnie.

Powieść Terry’ego Pratchetta to historia pewnego chłopca o imieniu Mort, który niemal od zawsze przejawiał chęć zdobycia wiedzy niekoniecznie przeznaczonej dla niego. Kiedy Śmierć decyduje się na wakacje, to właśnie na Morta spadają obowiązki kościstego strażnika klepsydry życia. To idealna sytuacja, dzięki której chłopiec ma szansę zaspokoić głód wiedzy. W błyskawicznym tempie opanowuje tajniki przechodzenia przez ściany jednak nieco trudniej idzie mu przyswojenie obiektywizmu. Wkrótce postawiony zostaje przed zadaniem zabrania życia pięknej, młodej księżniczki. Decyzje, które podejmuje zmieniają bieg losu a to z kolei ma fatalny wpływ na rzeczywistość. Początkowo proste wyzwanie okazuje się walką o naprawienie biegu historii. Wraz z magiem Cutwellem oraz adoptowaną córką Śmierci Mort staje przed zadaniem znacznie trudniejszym, niż przewidywał. Czy zdąży, zanim Dysk się przekręci?