pin-off Gry o tron już za rok? Sprawdź spin-off gry o tron

Gra o tron to nie tylko fantastyczna powieść George’a R.R. Martina z popularnej serii Pieśń Lodu i Ognia. To nie tylko serial produkcji HBO, który zyskał fanów, a wręcz wyznawców na całym świecie. Gra o tron to przede wszystkim silna marka, a produkty wychodzące spod jej szyldu sprzedają się momentalnie. Nic więc dziwnego, że twórcy mimo zakończenia serialu nie chcą rezygnować z kury, która znosi złote jaja. Postanowili stworzyć spin-off produkcji. Wiadomo już nawet kiedy zobaczymy premierę Domu smoka.

Spin-off Gry o tron Szukaj Ognia i krwi na TaniaKsiazka.pl >>

Spin-off Gry o tron

Spin-off Gry o tron będzie adaptacją książki George’a R.R. Martina Ogień i krew, która również należy do serii Pieśń Lodu i Ognia. Serial zatytułowany House of the Dragon, czyli Dom smoka będzie opowieścią o historii dynastii Targaryenów, dawnych władców Westeros, którzy panowali 300 lat przed wydarzeniami, które znamy z Gry o tron.

Nowa produkcja przybliży nam meandry wewnętrznego konfliktu rodu Targaryenów, który zyskał miano Tańca Smoków. Burza w rodzinie rozpoczęła się po śmierci władcy Siedmiu Królestw, Viserysa I. Spór wybuchł pomiędzy jego córką Rhaenyrą, która była pewna, że odziedziczy tron po ojcu a jego drugą żoną Alicent Hightower, która zadbała o to, by to jej syn Aegon  został ukoronowany. Przed nami zatem niesamowita historia m.in. o konsekwencjach pochopnych decyzji. Istnieje też prawdopodobieństwo, że dowiemy się, skąd pochodzą trzy smocze jaja, które dużo później w prezencie otrzyma Daenerys.

Dom smoka – plan i twórcy

Jeśli sytuacja pandemiczna na to pozwoli, już 5 kwietnia padnie pierwszy klaps na planie zdjęciowym. Zatem premiery możemy się spodziewać dopiero w 2022 roku. Podobno na fotelu reżysera usiądzie Miguel Sapochnik (Dr House, Detektyw), który bardzo dobrze zna uniwersum Martina, ponieważ pracował przy kilku odcinkach Gry o tron. Nad scenariuszem pracuje Ryan Condal (Colony, Hercules) przy oczywistym wsparciu samego autora książki – George’a R.R. Martina.

Gdzie ekipa serialu znalazła idealne plenery i wnętrza? Wiadomo już, że plany, z których będą korzystać twórcy, znajdują się w Los Angeles, Londynie i Hiszpanii.

Czy się uda?

To pytanie nie jest bezpodstawne. Dlaczego? Ponieważ Dom smoka to już drugi serialowy spin-off Gry o tron. Od razu narzuca się pytanie: „halo, halo, to gdzie jest pierwszy?”. Ano pierwszy nigdy nie ujrzał światła dziennego. Miał roboczy tytuł Bloodmoon i miał traktować o Inwazji Andalów na królestwa Pierwszych Ludzi, pięć tysięcy lat przed wypowiedzeniem kultowego zdania: „The winter is coming”. Jednak w trakcie zdjęć do pilota, jesienią 2020, zrezygnowano z dalszej pracy. Szkoda. Nie tylko nas, którym odebrano możliwość zanurzenia się po raz kolejny w ukochany, fantastyczny świat, ale również aktorki Naomi Watts (Mulholland Drive, The Ring), która miała grać jedną z głównych ról.

Trzymajmy kciuki, że tym razem twórcy się nie poddadzą i doprowadzą produkcję do finału. I że HBO jeszcze nie raz wróci do Siedmiu Królestw.

Czekając na spin-off Gry o tron, przeczytaj książkę Ogień i krew George’a R.R. Martina. Pierwsza część znajdziesz pod tym linkiem. Druga czeka na Ciebie w tym miejscu.

Powiązane artykuły: