Ród Smoka - będzie 2. sezon serialu Ród Smoka

Oglądacie serial produkcji HBO pt. Ród Smoka? Możecie spokojnie planować seanse dużo wprzód, ponieważ powstanie drugi sezon serii fantasy na podstawie prozy George’a R.R. Martina. Twórcy zachęceni ogromną widownią oraz pozytywnymi opiniami krytyków podjęli decyzję o kontynuacji serii. 

Ród Smoka | Ogień i Krew na TaniaKsiazka.pl >>

Drugi sezon serialu Ród Smoka

W naszym kraju serial Ród Smoka bije rekordy oglądalności. Jednak to w Stanach Zjednoczonych pobił prawdziwy rekord w dniu premiery pierwszego odcinka, zbierając największą jak dotychczas widownię w całej historii serwisu HBO. 20 milionów widzów! W Polsce może bez tak spektakularnego wyniku, ale pierwszy epizod wyemitowany 22 sierpnia 2022 roku był również najchętniej oglądaną premierą na platformie HBO Max.

Jesteśmy bardziej niż dumni z tego, co osiągnął pierwszy sezon 'Rodu smoka’. Nasza fenomenalna obsada i ekipa podjęły ogromne wyzwanie i przekroczyły wszelkie nasze oczekiwania, dostarczając produkcję, którą każdy już traktuje jako pozycję obowiązkową w telewizji. Ogromne podziękowania dla George’a, Ryana i Miguela za prowadzenie nas w tej podróży. Jesteśmy ogromnie podekscytowani, mogąc tworzyć kontynuację sagi rodu Targaryenów w drugim sezonie serialu.

~Francesca Orsi, EVP and Head of Drama z HBO Programming

 

Prequel Gry o Tron przedstawia wydarzenia, które działy się 200 lat przed tym, gdy padły pamiętne słowa „Winter is coming”. Scenariusz powstał na kanwie opowiadań Księżniczka i królowa oraz Książę łotrzyk, które możecie przeczytać w książce Ogień i krew. Przybliża nam historię królewskiego rodu Westeros rządzącego Siedmioma Królestwami – dynastii Targaryenów.

Nawet jeśli jesteście w trakcie oglądania serialu i planujecie cierpliwe oczekiwanie na kolejny sezon, zachęcamy Was do zanurzenia się w opowieść spisaną na kartkach książek. Pakiet dwóch części powieści Ogień i Krew znajdziecie w tym miejscu. Inne dzieła stworzone przez mistrza fantasy George’a R.R. Martina są natomiast dostępne pod tym linkiem.

Czytajcie także: