Animowany Wiedźmin

Animowany Wiedźmin byłby już kolejną odsłoną przygód słynnego pogromcy potworów z Rivii. Do tej pory w Siecie pojawiały się plotki na ten temat, nikt jednak nigdy ich nie potwierdził. Aż dotąd. Ponieważ sam Netflix odniósł się do tych doniesień na swoim Twitterze. W podjęciu odpowiedniej decyzji z pewnością pomógł im sukces ich najnowszej produkcji, związanej z prozą Andrzeja Sapkowskiego. Czego można się spodziewać tym razem? Koniecznie czytajcie dalej, by dowiedzieć się więcej!

Animowany Wiedźmin

Animowany Wiedźmin – co wiemy?

Otóż jak już wspomnieliśmy, przecieki okazały się prawdziwe, co potwierdziła platforma. Poza tym zdradzili, że produkcją animacji zajmie się koreańskie Studio Mir. Odbiorcy będą mieli okazję zapoznać się w niej, tu cytat: „z nowym zagrożeniem dla kontynentu”. Warto wspomnieć, że studio, które podejmie się zlecenia, odpowiada m.in. za sukces The Legend of Korra.

Animowana wersja przybierze kształt serialu i nosić będzie tytuł The Witcher: Nightmare of the Wolf. W pracach nad produkcją wezmą udział showrunnerka obecnego hitu Netflixa Lauren Schmidt Hissrich oraz twórca scenariusza Beau DeMayo. Niestety nie wiemy jeszcze, kiedy platforma zdecyduje się wypuścić najnowszy projekt na światło dzienne. Należy tu przypomnieć, że drugi sezon The Witcher przewidywany jest na 2021 rok. W związku z tym twórcy animowanej wersji zechcą być może umilić widzom to oczekiwanie i między czasie wypuszczą nową wersję.

Wiedźmin, czyli obrońca ludzkości i ginących gatunków, to obecnie postać kultowa. Wydano komiksy na jego temat, powstał pełnometrażowy film i serial telewizyjny. Gra fabularna Wiedźmin odniosła światowy sukces w 2007 roku i uznana została za dzieło niepowtarzalne. Poza tym produkcja Netflixa przyniosła polskiemu pisarzowi, Andrzejowi Sapkowskiemu, jeszcze większy, międzynarodowy sukces i rozgłos. Książki pisarza biją rekordy popularności na Amazonie i znikają z księgarni w błyskawicznym tempie. Nic więc dziwnego, że platforma streamingowa kuje żelazo, póki gorące.

Animowany Wiedźmin to bez wątpienia świetna wiadomość dla każdego miłośnika Geralta z Rivii. Dajcie znać, czy będziecie czekać na ten projekt!

Tutaj znajdziecie książki Andrzeja Sapkowskiego.