Zaufasz mi – recenzja książki

Zaufasz mi to kontynuacja bestselerowego debiutu Diany Brzezińskiej Będziesz moja. Po lekturze Będziesz moja miałam takie WOW! Nie bez powodu książka znalazła się na moim stosiku top 2019!

Dlatego, kiedy tylko w moje ręce trafiła kolejna część przygód Ady i Krystiana to od razu się za nią wzięłam. Książka Zaufasz mi rozpoczęła mój czytelniczy rok.

Zaufasz mi – kontynuacja bestsellera

Zaufasz mi - kup książkę na www.taniaksiazka.pl >>

Instagram @ruda_czyta

Akcja książki dzieje się w Szczecinie. Po poprzedniej sprawie Ada wyjechała z miasta, a Krystian próbuje ściągnąć ją z powrotem. Wie, że tylko ona pomoże mu w rozwiązaniu nowej sprawy. A sprawa jest niełatwa, bo chodzi o samobójstwa i podejrzenia, że ktoś namawia do nich ludzi… Bo kiedy w mieście zaczynają mnożyć się samobójstwa, sprawę postanawia zbadać prokurator Wilk. Kiedy dostaje zielone światło, a śledztwo rusza, na jaw wychodzą bardzo dziwne rzeczy.

Krystian wie, że tylko z Adą będzie w stanie rozwiązać tę sprawę. W końcu wyrusza po dziewczynę do jej domu rodzinnego i wie, że nie po
Ada daje się przekonać, ale to dla niej bardzo ciężki powrót. I do miasta i do pracy i do Krystiana… Relacje głównych bohaterów przeplatają się z kolejnymi szokującymi newsami dotyczącymi śledztwa…

Autorka wymyśliła naprawdę niezłą sprawę, którą grupa śledcza musi rozwiązać.
Akcja toczyła się jednak momentami tak, że troszkę się nudziłam. Książka nie wciągnęła mnie aż tak bardzo, jak pierwsza, ale to pewnie dlatego, że to, co najlepsze autorka zostawiła na koniec! To co autorka zafundowała na końcu, jest świetną zapowiedzią kolejnej książki!

Zakończenie wbija w fotel! I teraz nie mogę się doczekać trzeciej części przygód Ady i Krystiana!

Zaufasz mi – czytajcie koniecznie

Bardzo dobrze zaplanowane i przedstawione intrygi, które wplątują czytelnika w sieć drobnych poszlak, wśród których prawdziwe tropy mieszają się ze ślepymi zaułkami. Można samemu się domyślać, kombinować i razem z autorką rozwiązywać sprawę. Czytając historie stworzone przez Dianę Brzezińską, można poczuć się aktywnym uczestnikiem wydarzeń – niezwykle realistyczne opisy i zachowania postaci zacierają granicę między fikcją a rzeczywistością. Książki tej autorki czyta się naprawdę dobrze. Bardzo Wam je polecam! I sama niecierpliwie czekam na kolejną książkę Diany Brzezińskiej!

Zaufasz mi - kup na www.taniaksiazka.pl >>

 • 7.5/10
  Jak mocno książka mnie wciągnęła? - 7.5/10
 • 10/10
  Jak oceniam styl pisania, język i warsztat autora? - 10/10
 • 6/10
  Czy warto przeczytać tę książkę ponownie? - 6/10
 • 6.5/10
  Czy bohaterowie wzbudzili sympatię? - 6.5/10
7.5/10

Fragment recenzji

Akcja książki dzieje się w Szczecinie. Po poprzedniej sprawie Ada wyjechała z miasta, a Krystian próbuje ściągnąć ją z powrotem. Wie, że tylko ona pomoże mu w rozwiązaniu nowej sprawy. A sprawa jest niełatwa, bo chodzi o samobójstwa i podejrzenia, że ktoś namawia do nich ludzi… Bo kiedy w mieście zaczynają mnożyć się samobójstwa, sprawę postanawia zbadać prokurator Wilk. Kiedy dostaje zielone światło, a śledztwo rusza na jak wychodzą bardzo dziwne rzeczy.