Halo, halo! Czy są tutaj fani klasycznych powieści milicyjnych? Jeśli tak, to Błękitne okulary bez wątpienia przypadną wam do gustu. Jeszcze lepszą wiadomością jest fakt, iż jest to już dziewiąty tom ze słynnej serii Najlepsze kryminały PRL. Tak więc, jeśli poszukujecie rodzimych twórców, którzy przedstawią wam całkiem nową odsłonę kryminalnego gatunku, to Anna Kłodzińska spełni wasze oczekiwania.

Błękitne okulary

Przez Błękitne okulary

Są lata 60. XX wieku, Warszawa. W krótkim odstępie czasu w stolicy dochodzi do dwóch tajemniczych samobójstw. Obie ofiary pochodzą z towarzystwa graczy w pokera. Kapitan Szczęsny podejmuje trop i zaczyna obserwować ową grupę. Istnieją bowiem przypuszczenia, że któryś z graczy może posiadać ważne informacje na temat nieoczekiwanej śmierci kolegów. Podczas śledztwa największą uwagę milicji zwraca doktor Hacen, człowiek w błękitnych okularach. Okazuje się, że ma on niezwykle cenną wiedzę, mogącą ułatwić rozwiązanie sprawy.

W tym samym czasie w Warszawie dochodzi do niezwykle zuchwałych kradzieży w magazynach. W dość niewyjaśnionych okolicznościach znikają cenne surowce oraz chemikalia. Trudno jednak prowadzić skuteczne śledztwo, kiedy brakuje dowodów. Kapitan Szczęsny zaczyna podejrzewać, że obie sprawy łączą się ze sobą. Wciąż jednak poszukuje na to świadectwa. Zaczyna się śmiertelnie niebezpieczna rozgrywka, w której stawką jest życie pokerzystów.

Błękitne okulary to powieść niezwykle wciągająca. Autorka zapewnia miłośnikom kryminału ciekawą konwencję i wprowadza w milicyjny świat. Dzięki temu jest interesującą alternatywą dla powieści detektywistycznych, które obecnie zalewają nasz rynek.

Książkę Błękitne okulary znajdziecie tutaj. Gorąco polecamy!