NaznaczonaNaznaczona to kolejna odsłona przygód bohaterów, których czytelnicy poznali dzięki Anne Bishop w cyklu pt. Inni. Autorka po raz czwarty udowadnia, że pokłady jej weny są wciąż niewyczerpane. Tym samym serwuje fanom powieści niezwykle wciągające i intrygujące. Jeśli jeszcze do tej pory nie mieliście okazji zapoznać się z twórczością Bishop, czas nadrobić zaległości!

O czym opowiada Naznaczona?

Inni i ludzie przez wiele wieków żyli obok siebie, jednak stosunki między nimi były napięte. W pewnym momencie człowiek zaczął przekraczać ustalone granice i Inni zostali zmuszeni by zdecydować, ile człowieczeństwa są w stanie tolerować. Nie tylko u ludzi, ale również u siebie.

Kiedy Inni zawierają sojusz z potężnymi wieszczkami krwi, które były wykorzystywane przez własny gatunek, ich relacje z ludźmi ulegają zmianie. Simon Wilcza Straż, wilczy strażnik i przywódca Dziedzińca w Lakeside oraz wieszczka krwi Meg Corbyn uważają, że owy sojusz jest korzystny nie tylko dla obu stron, ale również dla nich osobiście. Jednak jak łatwo się domyślić, nie wszystkim takie rozwiązanie przypadło do gustu. Pojawia się grupa zradykalizowanych ludzi, którzy mają zamiar przejąć kontrolę nad krainą. Dlatego też organizują serię brutalnych ataków na Innych. Nie mają jednak pojęcia, że ziem tej rasy strzegą o wiele starsze i bardziej niebezpieczne moce niż wampiry czy zmiennokształtni. I to właśnie te siły są w stanie uczynić dosłownie wszystko, by chronić to, co do nich należy.

Najnowsza powieść Anne Bishop jest niezwykle dynamiczna. Równocześnie czytelnik nie ma poczucia, że pisarka zbyt szybko rozwija pewne wątki czy wyjaśnia sytuację danej postaci. Wszystko dzieje się naturalnie, a lekkie pióro Bishop sprawia, że czytanie jej tekstów to sama przyjemność.

Książkę Naznaczona znajdziecie tutaj. Gorąco polecamy!